Kończy się rok 2013 i już za parę godzin powitamy 2014. Wszelkie serwisy internetowe prześcigają się w podsumowywaniu ostatniego roku oraz przewidywaniach na rok kolejny. Ja też się zabawię, a co…

Jak zwykle zdecydowaną ilość czasu spędziłam w EverQuest 2. Mimo tego, że gra ta ma już 9 lat, to nadal ma się świetnie, a ostatni dodatek – Tears of Veeshan, jest  naprawdę rewelacyjny. Oby tak dalej 😀

eq2 tov temple of veeshan_VulakAerrs DominionOprócz tego złożyłam wizyty różnym serwerom w PlanetSide 2 ciągle próbując znaleźć dom dla swoich licznych (4!) postaci Vanu. Wyobraźcie sobie, że serwis TenTonHammer przyznał  PlanetSide 2 nagrodę za najlepszy MMOFPS 2013 roku…

Planetside-2 ten ton hammer

Inne tytuły w jakie pograłam w tym roku to: Defiance, FireFall, Dragon’s Prophet oraz Star Trek Online.

A na co czekam w 2014 roku? Oj, dziać ma się wiele…

W marcu 2013 ma się rozpocząć otwarta Beta do EverQuest Next Landmark, czyli najnowszej produkcji SOE. Wielki proceduralnie generowany świat, który gracze będą mogli zwiedzać, niszczyć oraz tworzyć w nim dowolne budowle.

http://www.youtube.com/watch?v=mwLBsfG0qI8

Kwiecień ma przynieść nam premierę The Elder Scrolls Online, a wraz z nim gracze zawitają do Tamriel gdzie na obszarze Cyrodiil toczyć się będą wielkie walki PvP (AvA).

We wrześniu premierę ma mieć Destiny, które niestety jak na razie zapowiadane jest tylko na konsole, co napawa mnie wielkim smutkiem. Tak naprawdę, to chyba zakochałabym się w tej grze, gdyby wyszła na PC.

The Division Toma Clancy’ego będzie z pewnością bardzo intrygującym tytułem 2014 roku. Połączenie strzelanki z elementami RPG, a to wszystko osadzone w niedalekiej przyszłości.

No i jest jeszcze jeden czarny koń, który ostatnio się wyłonił – Wildstar. W sumie to przez długi czas nie zaprzątałam sobie nim głowy, ale z powodów o których nie mogę mówić, gra ta coraz bardziej mi się podoba. Coraz, coraz bardziej 🙂

Najlepszy i chyba najbardziej przerażający trailer do gry w 2013 roku? Według mnie ten do Dying Light…

Najgorsze rzeczy jakie się wydarzyły w 2013 roku w grach? Oj, jest ich chyba zbyt dużo, ale oto kilka najważniejsze, jakie pamiętam:

  • Disney zamknął LucasArt;
  • mnóstwo artykułów w sieci na temat potwornych bugów w Battlefield 4;
  • brak aktualizacji w PlanetSide 2 od sierpnia 2013, a w szczególności nowych obiecywanych rzeczy takich jak Hossin, Nexus, implanty i wiele innych.

No dobra, to jak upłynął u Was rok 2013? W co graliście? Na co czekacie w 2014?

Szczęśliwego Nowego Roku 2014!!!!