Jak z pewnością wiecie, jeszcze w tym tygodniu spodziewana jest Wielka Majowa Aktualizacja PlanetSide 2 zapowiedziana przez samego szefa DBG – J.Smedleya. A czas ucieka

Miejmy nadzieję, że nic się nie opóźni i zapowiedziane niespodzianki, w tym nowy tryb gry, rzeczywiście trafią w niedługim czasie na serwery Live.

W między czasie jednak devsi przygotowują się do kolejnych dość ważnych zmian – tym razem dotyczyć będą one jednostek MAX i trafia one w niedługim czasie na serwer testowy.

O co konkretnie chodzi? Ano o to aby ograniczyć liczbę jednostek MAX w grze bez wprowadzenia bezpośrednich nerfów takich jak wydłużenie czasu pomiędzy przywoływaniem, czy też zwiększeniem kosztów surowców.

Pierwszą zmianą będzie to, że miny przeciwko-czołgowe będą wybuchać także w przypadku, gdy nadepnie na nie MAX. W planach developerów jest to aby MAX’y ginęły od jednego bezpośredniego wybuchu, z tym że wyższy poziom pancerza falk będzie łagodził te obrażenia. Poza tym także MAX może używać implant EOD, który pokazuje wrogie miny na HUD.

ps2_maxs