Pamiętam gdy jeszcze kilka lat temu na rynku dostępnych było tylko kilka gier MMO i wydaje mi się, że nie słyszałam tyle narzekania graczy na te gry, jak jest to teraz.

Może właśnie dlatego, że nie mieliśmy zbyt wiele gier do wyboru, przez co nie było takiego porównywania. Widzę sama po sobie – w każdej grze w którą gram znajduję jakieś plusy i minusy oraz mam nadzieję, że kiedyś powstania taka, która połączy te moje wszystkie „plusy”. I pomyśleć, że przez 8 lat do szczęścia wystarczał mi tylko EverQuest 2…

No cóż, czasy się zmieniają, a do wyboru graczy nie są już tylko gry, które doczekały się premiery, ale także te, które dopiero powstają. Wczesny dostęp się to zwie i z roku na rok, jest to coraz bardziej popularne narzędzie do zbierania funduszy.

Bądź pierwszy – zagraj zanim zrobią to Twoi znajomi!” „Tworzymy Twoja wymarzoną grę – wspomóż nas!” „Chcesz mieć wpływ na to jaka będzie nasz gra – wpłać pieniądze, a damy Ci prawo głosu!

Haseł jest wiele, ale wszystkie mają na celu jedno – zachęcić gracza do wydania pieniędzy kilka lat wcześniej, zanim nastąpi (albo i nie) premiera tej gry. I to się udaje…

Z nostalgią wspominam czasy, gdy z niecierpliwością wyczekiwałam na oficjalną premierę jakiejś gry aby móc w nią w końcu zagrać. Patrząc z perspektywy czasu – chyba mi się to bardziej podobało, od tego co obecnie dzieje się na rynku gier.

Ale cóż – gier, które uznane mogą być za MMO powstaje tak dużo, że możecie się zdziwić gdy zobaczycie poniższą listę. Oczywiście, mogłam jakąś pominąć, więc jakby co to mi podpowiedzcie i dodam tą grę do listy.

To chyba wszystkie gry MMO, które będą wydane w EU ale nie doczekały się jeszcze premiery.Jak widzicie, jest ich naprawdę sporo…

Nie uwzględniłam na tej liście gier MMO tworzonych na Wschodzie (mp. Civilization Online), o których nie wiadomo jeszcze czy będą mieć premierę na Zachodzie. Mogę stworzyć taka listę, jeśli chcielibyście się im przyjrzeć.

Któraś z gier na powyższej liście przykuła Waszą uwagę?