Jeśli planujecie zainstalować Windows 10 w tym tygodniu to gratuluję – jesteście dzielnymi ludźmi. Wygląda na to, że czeka na Was tydzień bólu głowy i zepsutych gier…

Pomoc techniczna w wielu grach zaleca aby wpierw w pełni zaktualizować sterowniki karty graficznej. Zarówno Nvidia, jak i AMD wypuściły w ostatnich dniach aktualizacje, które mają wspierać DirectX 12 obsługiwany przez Windows 10.

W swoim komunikacie Nvidia podaje, ze sterownik Game Ready zawiera najnowsze usprawnienia, poprawki błędów i optymalizację, po to aby zapewnić graczom jak najlepsze wrażenia z gier. Z tego co widać na różnego rodzaju forach i portalach – gracze potrzebują chyba jeszcze cierpliwości…

  • Wygląda na to, że gry firmy TRION już od kilku dni są przygotowane na Windows 10 oraz na wszelkie poprawki, które może wprowadzić Microsoft. Przynajmniej tak twierdzi Brasse na forum Rifta. Zgodnei z jej słowami, gracze bez oporów powinni zaktualizować sterowniki.
  • Jeśli chodzi o Star Wars: The Old Republic to na forum pojawił się temat w którym gracze mogą zgłaszać problemy związane z Windows 10. Developerzy proszą jedynie o tym, aby przed zgłoszeniem błędu gracze upewnili się, że maja zainstalowanie najnowsze sterowniki.
  • Gracze World of Warcraft zgłaszają problemy ze spadkiem FPS i inne. Wygląda na to, że przełączenie pomiędzy wersją „full-screen” a „windowed” pomaga rozwiązać te problemy.

Jak wiecie, jak to wygląda w innych grach, które nie wymieniłam, to dajcie znać.