Jeszcze w tym roku w Star Trek Online rozpocznie się nowy sezon, który zakończy historię związaną z Iconianami i obudzi nadzieję mieszkańców galaktyki na lepsze jutro.

W nowym sezonie gracze doczekają się końca wyniszczającego konfliktu i nastania nowego początku wraz z którym powróci nadzieja na odbudowę oraz lepszą przyszłość. Gracze odkryją także nieznane dotąd cywilizacje obcych oraz poznają skutki wojny z Iconianami w Mirror Universe.

Sezon 11 wprowadzi też nową funkcję do gry – Admiralty System. Będzie to mechanizm podobny do Duty Officer, który pozwoli admirałom wysyłać swoje okręty na misje będące częścią trzech kampanii, w których to gracze zdobywać będą cenne nagrody.

 

Coraz częściej myślę o powrocie do Star Trek Online z którym rozpoczęłam przygodę po tym jak zmienił model biznesowy na F2P. Niestety, przestałam się logowac do STO gdyż zmiany wprowadzone w ciągu ostatniego roku, są tak olbrzymie, że nie jestem w stanie za nimi nadążyć. Próbowałam wrócić do gry na poczatku tego roku, ale czułam się kompletnie zagubiona. jak dla mnie, gra ta przeszła w ostatnim roku zbyt dużo zmian i nie jest przyjazna dla osób chcących do niej powrócić.

I pomyśleć, że kiedyś miałam w miarę wypasionego escorta i mój DPS też nie należał do najgorszych…

Tak sobie myślę, że może muszę założyć zupełnie nową postać i zacząć grać od poczatku, aby móc zrozumieć te wszystkie zmiany.