Pamiętacie kiedy DayBreak Games ogłosił, że dodatki sa reliktem przeszłości i ekipa EverQuest oraz EverQuest II skupi się na tworzeniu mniejszych kampanii?

Ja pamiętam. Był to dzień w którym podjęłam decyzję, że 10 lat grania oraz wspierania SOE/DBG jest wystarczająco długim okresem i należy go zakończyć. Dzień premiery nieszczęsnej kampanii Rum Cellar, był dniem kiedy powiedziałam „do widzenia EQ2„…

Wygląda na to, że developerzy EQ i EQ2 stali się nagle bardzo ambitni, bo zgodnie z tym co napisała Holly „Windstalker” Longdale w listach producenta, stworzono tak wiele nowych zon, że obie gry zamiast kampanii otrzymają w listopadzie pełnoprawne dodatki.

eq2_exp-12

Wraz z nowym dodatkiem wiele starszych instancji z oryginalnego EverQuest otrzyma wersje „level-agnostic”, czyli skalujące się do najwyższego poziomu postaci, a do tego dodanych zostanie aż 15 nowych zon rajdowych.

Skalowalne instancje pojawią się także w kolejnym, dwunastym dodatku do EverQuest II, a oprócz tego nowe zony rajdowe oraz mnóstwo questów.

I tak naprawdę to wszystko co na obecną chwilę wiemy o tych dodatkach, bo reszta informacji podana zostanie dopiero na początku października.

Co ciekawe, powróciła także możliwość wcześniejszego zamówienia dodatku, z której to SOE zrezygnowało w zeszłym roku. Pre-ordery na oba dodatki uruchomione zostaną 1-go października. Jest to według mnie dość dziwne podejście, zważywszy na to, że zazwyczaj o tej porze roku byliśmy już po SOE Live i gracze znali ogólne zarysy czego się mogą spodziewać w kolejnym dodatku. Zresztą, czy nie jest ogólnie przyjętą strategia marketingową, że wpierw podaje się informacje o grze lub rozszerzeniu do tej gry, a potem zachęca się graczy do zakupu?

No cóż, jeśli z jakiegoś powodu nie zakupiliście jeszcze poprzednich rozszerzeń do EverQuest 2: Altar of Malice oraz kampanii Rum Cellar, to do końca września możecie zakupić je w cenie obniżonej o 50%. Po raz pierwszy także od długiego czasu jest możliwość zakupienia tychże rozszerzeń używając DayBreak Cash – jednakże w tym wypadku nie zostanie udzielona zniżka. Promocja ta obejmuje także dodatki do EverQuest. O jednym warto jednak pamiętać, zakupienie kolejnego dodatku automatycznie odblokuje Wam dostęp do wszystkich poprzednich rozszerzeń…