O tym, że nowo tworzony koreański FPS Ghost in The Shell będzie mieć premierę na Zachodzie, wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu.

W dniu dzisiejszym Nexon America oficjalnie ujawnił ta grę na Zachodzie wraz z jej oficjalną nazwą – Ghost in the Shell: Stand Alone Complex – First Assault Online. Jest to taktyczna strzelanka drużynowa, gdzie gracz wciela się w rolę żołnierza zwalczającego terrorystów na ulicach cyberpunkowego miasta przyszłości.

First Assault oparta jest na znanej historii – Ghost in The Shell, stworzonej przez Masumanego Shirowa. Gra ta tworzona jest przez studio Neople i dostępna będzie dla graczy w 2016 roku, natomiast już teraz można aplikować się do zamkniętych beta testów, które to rozpoczną się 1 października 2015. I uwaga: Polska jest na liście krajów gdzie gra ta będzie dostepna 🙂

Gracze na starcie gry do wyboru będą mieć osiem postaci – cybernetycznie ulepszonych żołnierzy.  Dzięki zdobywanemu doświadczeniu będą oni rozbudowywać swoją postać i odblokowywać specjalne umiejętności. Każda postać ma unikalne atrybuty, które odzwierciedlają cechy oryginalnej serii, na przykład Motoko Kusanagi posiada termo-optyczny kamuflaż, a Saito  dzięki swojemu ulepszonemu wzrokowi jest w stanie oznaczyć przeciwników.

Dodatkowo First Assault posiada funkcję „SkillSync”, która pozwala graczom na wykorzystanie udostępnionych przez innych członków drużyny ich cyber-umiejętności, co znacznie zwiększa możliwości każdej drużyny.

Osoby, które zostaną zaproszone do zamkniętych beta testów otrzymają od Nexon prezenty w postaci rezerwacji nazwy postaci w grze oraz unikalną skórkę na broń.

Więcej filmów z koreańskich beta testów znajdziecie tutaj.

To co, ktoś z Was jest zainteresowany Ghost in the Shell: Stand Alone Complex – First Assault Online?