Czarne chmury nadal wiszą nad firmą Funcom, twórcą The Secret World i wygląda na to, że developerzy zmieniają nieco swoje podejście do tej gry.

Na mediach społecznościowych oraz na oficjalnym forum gry pojawiła się seria postów proszących o opinię graczy na temat rzeczy, jakie powinny pojawić się w sklepie lub być dostępne przez specjalne oferty promocyjne.

W nowej ankiecie gracze mogą zagłosować na trzy opcje, które chcieliby zobaczyć w grze. Należą do nich między innymi takie rzeczy jak ubrania, skórki na broń, akcesoria, animacje praz pety. Na tą chwilę prowadzą nowe fryzury, modyfikacje ciała takie jak tatuaże oraz przedmioty dostępne tylko dla weteranów gry.

Chociaż w ankiecie tej położono nacisk na przedmioty, które mogłyby zostać dodane do sklepu, wiele osób komentujących na forum uważa, że to sama gra wymaga więcej uwagi. Wśród postów graczy można znaleźć te, które proszą o dodanie więcej treści, uczynienie jej bardziej atrakcyjnej dla nowych graczy, a także dodanie do gry więcej sprzedawców NPC.

W między czasie Funcom wprowadza do gry kolejny środek transportu dla graczy. Po motocyklach nadszedł czas na deskolotki, czyli latające deski, które być może znacie z filmu „Powrót do przyszłości”.