Za każdym razem gdy słyszę wiadomości na temat kondycji finansowej Funcom, twórcy  takich gier Anarchy Online, Age of Conan czy The Secret World, sprawiają, że staję się smutna.

Ostatnie wiadomości są takie, że  Funcom zwołał awaryjne posiedzenie posiadaczy obligacji na 26 października, na którym to będzie proponował wydłużenie terminu wykupu obligacji o rok. Nie jestem ekspertem od finansów, ale widać, że studio ma olbrzymie problemy i najmniejsza błędna decyzja może spowodować jego upadek.

Naprawdę nie chciałabym aby tak się stało, zważywszy na to jak bardzo zasłużone jest to studio dla branży gier MMO.

The Secret World jest z pewnością jedną z najbardziej oryginalnych i fascynujących gier jakie stworzono, więc myśl o tym, że możemy niedługo stracić tę grę lekko mnie przeraża. Nie chcę jej zaliczyć do panteonu gier w które „szkoda, że nie miałam czasu zgrać póki istniały”, podobnie jak to się stało z Vanguardem. Dlatego też, po raz kolejny zawitałam do świata TSW. Po raz któryś robię misje w Kingsmouth i jakimś cudem, po raz pierwszy natknęłam się na Tuvoka… erm… znaczy się Harrisona Blake pod którego podkłada głos Tim Russ znany ze Start Trek Voyager! A wiecie jak bardzo lubię właśnie ten serial 😀

2015-10-05_TSW_tim-russ

A według Was, jaka jest szansa, na to że Funcom wyjdzie z tych kłopotów? Myślicie, ze wydanie horroru The Park uratuje finanse tej firmy? A może firma ta powinna podjąć jakieś inne kroki aby wyjść z tego dołka?