Dzisiaj, 17 listopada, Republika Czeska i Republika Słowacka obchodzą Dzień Walki za Wolność i Demokrację, dlatego też twórcy Armored Warfare chcą skorzystać z tej okazji i zdradzić kilka informacji na temat czeskich oraz słowackich pojazdów, które w przyszłości pojawią się w tej grze.

Była Czechosłowacja może się pochwalić silną tradycją budowania pojazdów opancerzonych, sięgającą korzeniami prawie 100 lat. Choć zjednoczone państwo czechosłowackie przestało istnieć przeszło dwadzieścia lat temu, zarówno Republika Czeska, jak i Republika Słowacka, pozostały wierne wyżej wspomnianej tradycji i dalej opracowują własne opancerzone pojazdy oraz modernizują istniejące warianty.

Czeskie i słowackie pojazdy pojawią się w Armored Warfare w pierwszej połowie 2016 roku wraz z pojazdami polskimi, chińskimi, francuskimi i skandynawskimi jako część drzewa trzeciego dilera. Wśród nich pojawi się samochód pancerny OA-82 Jarmila II.

AW-jarmila

Oprócz OA-82 Jarmila II, w 2016 roku do gry trafią następujące czechosłowackie pojazdy:

  • OT-65 (oraz jego zmodernizowane odmiany)
  • KBVP Pandur II (wersja służąca w armii Czech)
  • BVP-M2 SKCZ “Šakal”
  • T-72M2 Moderna

Armored Warfare jest grą Free-to-Play znajdującą sie obecnie w fazie otwartych beta testów i każdy z Was może spróbować swoich sił. Wystarczy tylko ściągnąć grę z oficjalnej strony i już możecie brac udział w emocjonujących walkach 🙂