Wygląda na to, że im mniejsza ekipa PlanetSide 2, to nad tym większą ilością nowości i zmian pracuje. Po mrówkach, mini-bazach konstruowanych przez graczy, przyszedł czas na zaprezentowanie fanom Sanktuarium!

A wszystko przez to, że w po sobotniej aktualizacji serwera testowego, Shaql znalazł mnóstwo informacji mówiących o tych właśnie mini-kontynentach, czy też bazach. Devsi nie mogli już zaprzeczać, iż pracują nad tym miejscem i zaprezentowali kilka screenshotów.

Jestem przekonana, że przynajmniej część z Was zacznie się zastanawiać czym jest to Sanktuarium – szczególnie jeśli nie mieliście szansy zagrać w PlanetSide 1…

W PlanetSide 1 Santkuaria były siedzibami poszczególnych frakcji, natomiast w Warpgate nie było żadnych budynków i miejsce to działało jako miejsce teleportowania pomiędzy kontynentami. Po zalogowaniu do gry, gracze pojawiali się właśnie w Sanktuarium – zamkniętej, bezpiecznej strefie, w której znajdowało się wszystko co było potrzebne. Z tego miejsca gracze mogli wziąć prom HART, który zrucał ich na Auraxis w losowych miejscach.

Dodatkowo w Sanktuarium znajdowało się miejsce treningowe, a do tego duże i zorganizowane outfity mogły się tutaj zbierać i planować atak na konkretny kontynent. To własnie tutaj można było przywołać pojazdy i całą armią ruszyć stąd do walki.

Wszytko to dzięki międzykontynentalnemu przepływowi walk… Czyżby devsi planowali wprowadzić tą funkcję także w PlanetSide 2? Były już kiedyś takie plany i miejmy nadzieję, że postanowiono do nich powrócić 🙂

A tymczasem przyjrzyjcie się mapie Sanktuarium, stworzonej również przez Shaql.

planetside2_sanktuarium-mapa