W dniu wczorajszym Nexon ogłosił, że wydawana przez nich strzelanka Ghost in the Shell: Stand Alone Complex – First Assault Online (First Assault), wejdzie w fazę wczesnego dostępu już w najbliższy  poniedziałek, 14 grudnia.

Aby odnieść sukces w tej taktycznej strzelance, gracze będą musieli skoordynować swoje ataki, hackować broń przeciwnika oraz używać funkcji SkillSync pozwalającej na wzajemne wykorzystanie cybermocy.

Twóra gry – Neople, szuka graczy, którzy dołączą do testów i pomogą kształtować zawartość gry. Deweloperzy tytułu będą do dyspozycji graczy w trakcie fazy wczesnego dostępu oraz będą wykorzystywać opinie i sugestie społeczności w rozwijaniu gry.

Fani marki „The Ghost in the Shell” z pewnością rozpoznają postacie z anime Stand Alone Complex, w tym Major Motoko Kusanagi, Batou i Togusa. First Assault jest grą opartą właśnie na uniwersum tej znanej mangi autorstwa Shirowa Masamune, która stała się jednym z prekursorów gatunku cyberpunk.

Akcja gry osadzona jest w mrocznym, futurystycznym uniwersum, przystosowując je do szalonego, a zarazem taktycznego środowiska gry zespołowej. W First Assault, gracze dołączą do Sekcji 9 – elitarnych, cybernetycznie ulepszonych sił zbrojnych, odpowiedzialnych za ochronę społeczeństwa i walkę z cyber-terroryzmem na ulicach futurystycznej Japonii.  Gracze, którzy dołączą do fazy wczesnego dostępu mogą walczyć jedną z sześciu dostępnych postaci. Każda z nich posiadać będzie unikatową cybernetyczną umiejętność, min. termowizję, wieżyczki obronne, kamuflaż termooptyczny i wizję w podczerwieni.

Jeśli chcecie mieć szansę na wzięcie udziału w fazie wczesnego dostępu lub późniejszych beta-testach, to musicie zarejestrować się na oficjalnej stronie gry. Dodatkowo, możecie uzyskać natychmiastowy dostęp do wczesnej fazy tej gry, zakupując jedną ze specjalnych paczek, która oprócz wczesnego dostępu do First Assualt, zawiera także unikatowe przedmioty:

 • Recruit Early Access Pack – $4.99
  • Daje dostęp do Early Access i skórkę do broni MP-V5A Rare Tachikoma. Dostępny na Steam i Nexon Launcher.
 • Operative Early Access Pack – $9.99
  • Ta sama zawartość, co Recruit Pack, plus ekskluzywna skórka do broni M4A1 Rare Tachikoma dwa kupony dające po 100,000GP* (waluta w grze). Dostępny tylko na Steam.
 • Specialist Early Access Pack – $14.99
  • Ta sama zawartość, co Operative Pack, plus 1 kupon na odblokowanie postaci oraz ekskluzywna skórka do broni L118A-S1B Rare Tachikoma. Dostępny tylko na Steam.
 • Elite Early Access Pack – $29.99
  • Ta sama zawartość, co Specialist Pack, plus 1 kupon na odblokowanie postaci (razem 2), ekskluzywna skórka postaci Motoko i dwa kupony dające po 500,000GP*. Dostępny na Steam i Nexon Launcher.

Gra ta będzie dostępna poprzez Steam oraz Nexon Launcher.