Steam jest olbrzymi, tak wielki, że niedawno w tym samym czasie zalogowanych było 12 milionów użytkowników. I wygląda na to, ze nic nie jest w stanie zatrzymać tego wzrostu.

Dzięki opublikowanemu w dniu wczorajszym raportowi Steam Spy, jesteśmy w stanie dowiedzieć jakie gry cieszyły się największa popularnością i ile mogło zarobić Valve. Zanim jednak pokażę Wam kilka tabelek, to ważne jest abyście pamiętali, że dane dostarczane przez Valve ujawniają liczbę użytkowników posiadających daną grę, co znaczy, że gra nie musiała być zakupiona. Liczby te obejmują gry zakupione na Steam oraz poza nimi, a następnie aktywowane na tej platformie, kupione w promocjach, a także te, które były dostępne podczas darmowych weekendów. Dlatego też poniższe dane mogą nie być w 100% dokładne, ale i tak warto na nie spojrzeć.

Zacznijmy od tego, że w 2015 roku Valve sprzdało prawie 350 milionów kopii gier i wygenerowało przychód w okolicy 3,5 miliarda dolarów!

steam-2015-total

A jeśli chodzi o gry, które miały premierę w 2015 roku, to największy przychód wygenerowały Grand Theft Auto V, Fallout 4, ARK: Survival Evolved, Rocket League i H1Z1! Widocznie narzekanie i wkurzanie się na DBG za różnego rodzaju wpadki, nie powstrzymało sprzedaży tej gry i nadal cieszy się ona olbrzymia popularnością.

steam-2015

Jeśli popatrzymy na ogólna listę popularnych gier, to można zauważyć, że strzelanka Counter-Strike: Global Offensive nadal sprzedawana jest w olbrzymich ilościach – 4,6 miliona sprzedanych kopii jest naprawdę spora liczbą. Ciekawe skąd ta sprzedaż? Wydawać by się mogło, że prawie wszyscy użytkownicy posiadają już ten tytuł…

Jak widać dzięki Steam twórcy gier mogą zarobić spore pieniądze, nawet pomimo tego, że Valve pobiera 30% prowizji od sprzedaży gier.

Powiem Wam jedno – kupujecie zdecydowanie za dużo gier. Czas przerzucić się na książki 😉