Jedna z wielkich gildii z serwera Nazar w ArcheAge, poczuła co oznacza „banhammer” w wykonaniu Triona, po tym kiedy w piątek wieczorem zabili niepokonanego dotychczas Lewiatana.

Lewiatan jest olbrzymim bossem pływającym po morzach, którego na ten moment nie udało się pokonać żadnej gildii w zachodniej wersji gry – przynajmniej legalnie.

Okazało się, że z piątku na sobotę, jedna z amerykańskich gildii dała radę pokonać tego bossa, wprowadzając go w stan nie zadający obrażeń i utrzymujący tę samą pozycję przez całą walkę, zamiast ściągając go po morzu. Jego zabicie zgłoszone zostało przez wiele osób obserwujących walkę, gdyż przez wielu graczy uznane zostało to za oszustwo.

Po przeanalizowaniu dowodów, Trion zareagował dość szybko i zdecydował, że osoby biorące udział w tej walce zostaną zbanowane z gry. Sytuację pogorszył fakt, że gildia nie zgłosiła tego błędu ekipie ArcheAge, zatrzymała łup z bossa, ulepszyła otrzymany Enoan galeon, a do tego gdy Trion zainteresował się sprawą, co niektóre osoby próbowały wykorzystać sytuację i wymusić od studia więcej korzyści, w zamian za ujawnienie strategii.

Trion, zamiast skapitulować, postanowił rozwiązać gildię, zbanować konta 53 osób biorących udział w walce, usunąć z gry nagrody otrzymane po zabiciu Lewiatana oraz usunąć przedstawicieli gildii z rady Bohaterów.

Wczoraj w nocy, wielu z Was zgłosiło nam exploit związany z zabiciem Lewiatana przez gildię <Rage Quit> na serwerze Nazar. Po przeanalizowaniu logów z walki, wielu zgłoszeń,  przysłanych filmów i postów na forum, podjęliśmy decyzję.

  • Wszystkie osoby z gildii Rage Quit, które brały udział w walce otrzymały bana bez możliwości odwołania – 53 konta.
  • Gildia Rage Quit na serwerze Nazar została rozwiązana.
  • Bohaterzy, którzy brali udział w tej walce zostali usunięci z rangi Bohatera. Miejsce pozostanie puste do czasu kolejnych wyborów.
  • Nagrody z Lewiatana zostały usunięte z serwera.

Dlaczego taka decyzja?

Zacznijmy od tego, że nasza polityka dotycząca exploitów jest znana już od dawna. Nie tolerujemy tego rodzaju zachowania oraz osób, które je wykorzystują w naszej grze. Każda osoba, która skorzysta na exploicie otrzyma bana. Tu nie ma negocjacji. Walka gildii Rage Quit z Lewiatanem była ewidentnie zepsuta, co nagrały znajdujące się w okolicy postacie, a więc gildia wiedziała, że coś jest nie tak. Podjęli świadomą decyzję aby kontynuować walkę mimo błędu.

Przeglądając wszystkie zgłoszenia dotyczące tej walki, nie odnotowaliśmy żadnego od członków gildii Rage Quit, którzy poinformowaliby nas o zaistniałym błędzie, poza jednym o którym napisze za chwilę. Gdyby którykolwiek z członków gilldi lub lider gildii, który był obecny w czasie zabicia Lewiatana, poinformowali nas o takim błędzie, to nasza decyzja byłaby zupełnie inna. Zamiast tego gildia wzięła nagrody, wyposażyła galeon i postanowiła nie kontaktować się z Trionem. Scottyz na przykład, lider gildii, nadal ma w swoim ekwipunku jedną z nagród z Lewiatana.

Zamiast tego jeden z członków, który zgłosił się do nas – Collusion, złożył publiczne oświadczenie na forum, że może podzielić sie szczegółami dotyczącymi walki, jeśli ekipa ArcheAge oferuje mu odszkodowanie w grze. Zamiast próby współpracy z nami, osoba ta postanowiła dodatkowo skorzystać na tej walce, która była niezgodna z zasadami i duchem gry.

Gdyby gildia skontaktowała się z nami po walce, usunęlibyśmy nagrody z ich ekwipunku i nie podjęlibyśmy takich decyzji jak teraz.

XL Games został powiadomiony o tym błędzie i na razie Lewiatan nadal pozostaje niepokonany.

Na ten moment, do czasu naprawienia błędu, Lewiatan został usunięty ze wszystkich serwerów.

No i co sądzicie o takiej karze? Jeśli o mnie chodzi, podziwiam Trion za ta decyzję, bo z pewnością nie była łatwa.

ąrcheage_leviathan