Frontier poinformował, że jeden z trybów Elite Dangerous – Arena PvP, jest od dzisiaj dostępny także jako samodzielna gra.

Twórcy mają nadzieję, że dzięki wydaniu tego trybu jako samodzielny produkt, uda się im zainteresować graczy lubiących toczyć walki w kosmosie.

Główną różnicą pomiędzy Areną PvP, a otwartym światem Elite Dangerous, jest to, że do pojedynków w tym trybie gracze wybierają nie posiadane przez nich statki, ale jeden z czterech przygotowanych przez studio modeli.

Elite Dangerous: Arena oferuje różne rodzaje meczów, w tym klasyczny deathmatch, walki pomiędzy drużynami, przejmowanie kosmicznej flagi, czy też każdy na każdego. Grę tą można zakupić na Steam w cenie 6,75 Euro.

Wszystkie osoby posiadające Elite Dangerous oraz Elite Dangerous: Horizons będą mieć dostęp do tego trybu i będą mogli brać udział w bitwach PvP wraz z graczami, którzy zdecydują się na zakup Elite Dangerous: Arena.

Nie wiem czemu, ale mam takie wrażenie, że w najbliższym czasie zobaczymy wiele podziałów gier. Wygląda na to, że po Early Access i tysiącach DLC, podział gry na różne tryby może być hitem 2016 roku.