Devsi Gloria Victis chyba są na jakiś wspomagaczach, bo dopiero co tydzień temu do gry wprowadzono dużą aktualizację, która zmieniła wygląd Mereley, a już dzisiaj do gry trafiły kolejne interesujące nowości.

Czyżby Red Bull dodawał im skrzydeł? A może to entuzjazm fanów tego tytułu popycha ich do działania?

Dzisiejsza aktualizacja Glorii Victis wprowadza do gry nowe, rozległe lokacje, które przeznaczone są zarówno dla nowych, jak i bardziej doświadczonych graczy. W najbliższej przyszłości obszary te zapełnione zostaną obozami bandytów i strażnicami zajętymi przez dezerterów, a także wymagającymi wydarzeniami. Powiększenie świata pozwoli twórcom pomieścić więcej graczy, gdy już za klika miesięcy Gloria Victis zadebiutuje na Steam Early Access.

Aktualizacja ta wprowadza także nowe bossy – wytrzymałe osobniki licznych gatunków zwierząt, które były obecne w średniowiecznych puszczach, takich jak na przykład niedźwiedzie, wilki czy tury. Imponować będą one swym wyglądem oraz rozmiarem, a ich skóry wymagane będą do wytworzenia nowych, unikalnych przedmiotów, które z pewnością staną się cenną nagrodą dla łowcy któregoś z tych zwierząt.

20160317_gloria-victis-boss

Kolejnym istotnym usprawnieniem jest wprowadzenie reputacji gildii. Odzwierciedlać będzie ona wszelkie istotne akcje dokonane przez członków gildii. Reputacja będzie wzrastać, gdy członkowie gildii walczyć będą z oddziałami wroga, zajmować ziemie czy rozwijać lokacje kontrolowane przez ojczystą nację. Z drugiej strony, atakowanie rodaków oraz, w przyszłości, wypowiadanie wojen sojuszniczym gildiom będzie miało negatywny wpływ na wizerunek gildii.

Pełną listę zmian jak zwykle znajdziecie na stronie głównej Gloria Victis i przypominam, że dostęp do tej gry kosztuje jedynie 10$.