Ekipa Gloria Victis nie zwalnia i wprowadza do gry kolejną ciekawą aktualizację.

Tym razem do gry wprowadzono całkowicie przebudowane miasteczko Mereley, system reputacji, a także zmiany w systemie walki, które mają ją znacznie ulepszyć.

20160309_gloria-victis-mereley

Zmieniony wygląd osady Ismirów ma znacznie poprawić komfort nowych osób logujących się do tej gry. Po całkowitym przeprojektowaniu  grodu na wzgórzu oraz wprowadzeniu przystani rybackiej rybackiej i splądrowanej osady, cała lokacja została powiększona ponad trzykrotnie.

Do gry wprowadzono ponadto system reputacji, który odzwierciedlać będzie efekty czynności wykonywanych przez graczy.  Reputacja rosnąć będzie podczas udziału w wydarzeniach, maleć natomiast na wskutek walki z graczami z tej samej nacji, a to w efekcie będzie wpływać na status społeczny postaci. Zgodnie ze słowami twórców gry, w najbliższej przyszłości system ten zostanie rozbudowany o kolejne akcje, wybór bohaterów w każdej z nacji oraz kary i nagrody wynikające ze statusu społecznego.

20160309_gloria-victis-mereley2

To jednak nie koniec nowości, gdyż w oparciu na sugestie graczy, ekipa Gloria Victis znacznie poprawiła dynamikę oraz płynność walki poprzez umożliwienie wykonywania szybszych, ale słabszych ataków. Zmodyfikowano także mechanikę strzelania z łuku poprzez uzależnienie odległości lotu strzały od siły naciągu łuku. No cóż, zostanie mistrzem łucznictwa nie będzie już takie proste.

Całość notek związanych z ta aktualizacją znajdziecie na stronie głównej gry.