Dzisiaj w nocy na oficjalnym forum ArcheAge zamieszczono bardzo osobliwy komunikat, ostrzegający graczy przed używaniem programów botujących i hackujących grę.

Przez ostatnie miesiące nasz zespół ciężko pracowała nad tworzeniem lepszych metod pozwalających na szybsze i dokładniejsze wykrycie graczy, którzy grają nieuczciwie.

Nowy system wykrywania działa już od kilku tygodni i wprowadzony on został bez konieczności dodawania inwazyjnego oprogramowania zabezpieczającego do gry. To było dla nas bardzo ważne: lepsza ochrona o zerowym wpływie na graczy nie korzystających z nielegalnego oprogramowania.

Zakończyliśmy pierwszą fazę banów na konta z botami, handlarzy złotem oraz inne podejrzane konta. Nasze kontrole wyłapały także kilka osób, które są filarami społeczności i nadal używają niedozwolonego oprogramowania.

Chcielibyśmy ostrzec wszystkich, że teraz jest najwyższa pora aby odinstalować to oprogramowanie. Osoby, które wydają się być aktywnymi członkami społeczności otrzymają e-mail z ostrzeżeniem.

Po tym ostrzeżeniu, każda osoba która złapana zostanie na używaniu oprogramowania do botowania i hackowania dostanie bana na stałe, bez względu na ich wpływ na społeczność ArcheAge. Należy pamiętać także o tym, że jesteśmy w stanie powiązać dodatkowe konta do głównego, więc używanie tych narzędzi na takowych kontach z pewnością będzie mieć swoje następstwa na koncie głównym.

I tak się zastanawiam – po co ostrzegać, skoro osoby, które używają takowych programów wiedzą, iż są one nielegalne, więc powinny od razu dostać bana… Okazuje, się, że część z tych osób ściągnęła takowe oprogramowanie, ale używa tylko modów typu FOV i innych funkcji poprawiających interfejs gry. I to właśnie do takich osób skierowany jest ten komunikat.

Jeśli chcielibyście używać moda na zwiększony FoV, to jest tylko jeden oficjalnie zaakceptowany przez Trion i znajdziecie linka do niego tutaj.

A tymczasem… BANOWAĆ, a nie debatować – takie jest moje zdanie.

20150417_archeage_pts_samouczek-1