Zgodnie z zapowiedzią ekipy Armored Warfare, już w niedługim czasie do gry wprowadzony zostanie kolejny pojazd premium z VII poziomu – M1134 ATGM.

Na tą chwilę do jednych z najciekawszych pojazdów w Armored Warfare zalicza się bez wątpienia opancerzony wóz bojowy Swingfire. W przeciwieństwie do innych pojazdów w grze, Swingfire nie jest uzbrojony w działo i może zniszczyć wroga tylko przeciwpancernymi pociskami kierowanymi. Mechanika ta sprawia, że granie nim ma zupełnie inny wymiar. Opanowanie mechanizmu PPK w grze zajmuje co prawda trochę czasu, ale we wprawnych rękach jest to śmiercionośna broń, zwłaszcza na odległość…

AW_M1134_ATGM

Z racji tego, że Swingfire ma swoich zagorzałych zwolenników pośród graczy, twórcy Armored Warfare zdecydowali się wprowadzić jeszcze jeden pojazd, bazujący wyłącznie na PPK – M1134 ATGM.

Amerykański M1134 wywodzi się z rodziny ośmiokołowych Strykerów, których najsłynniejszym przedstawicielem jest M1128 Mobile Gun System, uzbrojony w armatę kalibru 105 mm. M1134, inaczej niż jego wyposażeni w działa bracia, jest uzbrojony w jedno kontenerową wyrzutnie PPK BGM-71 TOW z dwoma pociskami.

Pojazd jest tylko lekko opancerzony (aczkolwiek zestaw ERA zapewnia zwiększoną ochronę przeciw pociskom kumulacyjnym i PPK), co nadrabia mobilność, która czyni z niego śmiercionośnego przeciwnika. Napędzany silnikiem turbo Diesla Caterpillar o mocy 350 KM M1134 potrafi szybko zmienić pozycję i odpalić dwie głowice tandemowe BGM-71E w krótkich odstępach czasu, co sprawia, że jest prawdziwym zabójcą czołgów.

Jeśli M1134 znajdzie się w tarapatach to może się ukryć za zasłoną z granatów dymnych. Tym sposobem może z powodzeniem uniknąć ostrzału wroga, nawet jeśli rozchodzi się o zagrożenie z bliskiej do średniej odległości.

AW_M1134_ATGM-2

Armored Warfare to darmowa militarna gra taktyczna, dostępna w trybie multiplayer oraz PvE, która wciąga gracza w świat nowoczesnej rzeczywistości wojennej. W Armored Warfare gracze mają szansę przetestować najpotężniejszą, niszczycielską broń stworzoną przez człowieka – od współczesnych czołgów bitewnych po pojazdy zwiadowcze. Dzięki dostępności nowoczesnych systemów obrony, takich jak ochrona przeciwrakietowa i granaty dymne, oraz szerokiej gamy uzbrojenia i amunicji, gra momentalnie porywa graczy w wir szybkich bitew rozgrywanych w trybie PVP i różnorodnych misji PVE.