Jestem przekonana, że osoby, które czekały na oficjalny komunikat związany w wydaniem Bless na Zachodzie nadal starają się oswoić z informacją, że wydawcą zostanie Aeria Games.

Z pewnością wiele osób zmartwiła ta wiadomość, dlatego też przedstawiciele Aeria Games odpowiadali w dniu wczorajszym na pytania fanów na Reddit. I jestem pozytywnie zaskoczona faktem, że może i nie powiedzieli nic konkretnego na temat samej gry i ewentualnych zmian, ale starali się odpowiedzieć na każde zadane pytanie. Poniżej kilka najciekawszych pytań wraz z odpowiedziami:

  • Od prawie 10 lat wszystkie Wasze gry są Pay-to-Win, jak możecie nas uspokoić, że z Bless będzie inaczej?

To co stało się w przeszłości jest trudne do zmienienia i nie jestem tutaj aby dawać puste obietnice. Myślę, że Echo of Souls jest dobrym przykładem na to jak zmieniło się ostatnio podejście w Aerai Games, tak samo jak i ta pierwsza AMA na Reddit.

  • Jakie są plany związane z serwerami? Czy zdecydujecie się na kilka lokacji, czy też na jedną?

Planujemy, że serwery Bless uruchomione zostaną w Berlinie oraz w Kanadzie, ale nie są to jeszcze decyzje ostateczne.

  • W czasie premiery serwery bardzo szybko się wypełniają. Jakie macie plany związane z blokadami serwerów i frakcji? Czy przyjaciele będą mogli znajdować się na jednym serwerze, czy też zostaną zmuszenie do założenia postaci na innym?

Bardzo ważne pytanie, ale na razie jeszcze o tym nie myśleliśmy.

  • Jaki program anti-cheat będzie używany?

Jeszcze nie została podjęta ostateczna decyzja. Jeste wielce prawdopodobne, że będziemy używać rozwiązań zewnętrznych i na ten moment rozważamy nProtect Gameguard, Xigncode i inne oprogramowanie. Ciekawą alternatywą jest też ESL anti-cheat.

  • Subskrypcja?

Na razie za wcześnie aby rozmawiać o subskrypcji i modelu biznesowym. Na ten moment koncentrujemy się na aspekcie technicznym.

  • Jak wygląda komunikacja pomiędzy Neowiz a Aeria? Czy planujecie jakieś testy?

Ekipa Neowiz jest super i bardzo nas wspiera.

  • Planujecie jakieś eventy prowadzone przez GM?

Chcielibyśmy wprowadzić wiele eventów oraz achievmentów. Chcielibysmy aby wiele z nich prowadzone były przez naszych GM, ale na razie to tylko nasza wizja.

  • Co myślicie o serwerach PvE?

To jest bardzo podchwytliwe pytanie i nie chcielibyśmy aby gracze PvE czuli sie wyobcowani. Zanim na nie odpowiemy musimy dowiedzieć się nieco o tym temacie.

  • Czy macie jakieś plany związane z systemem energii? Czy mecze PvP oraz instancje będą konsumować energię?

Na ten moment nie mamy planów związanych ze zmianą tego systemu. Neowiz dyskutuje o ewentualnych zmianach ze swoją społecznością graczy i nie wiemy co się stanie.

Na tym etapie lokalizacji, fani Bless nie otrzymali żadnych konkretnych odpowiedzi związanych z nasza wersją gry, ale wiadomo, że testy Alpha mają rozpocząć sie już niedługo, podczas gdy beta testy za kilka miesięcy.