Najbliższa aktualizacja w ArcheAge, która zapowiedziana została na 19 kwietnia, wprowadzi nieco zmian w ekonomii tej gry. Chodzi konkretnie o Domy Aukcyjne (Auction House).

Aukcje w ArcheAge nie są ograniczone do poszczególnych serwerów, ale połączone są w grupy obejmujące kilka serwerów. Oznacza to, że gracze z serwera Sirothe mogą sprzedawać swoje rzeczy graczom z Shatigon i Kyprosy.

Na przyszły tydzień ekipa ArcheAge zaplanowała zmniejszenie ilości grup łączących domy aukcyjne. Dotyczyć to będzie nawet nowszych serwerów Rangora i Morpheus, które od momentu powstania były oddzielone od reszty graczy.

Jeśli chodzi o Europę, to zgodnie ze słowami Trion „posiadana przez nich obecnie technologia pozwoli na połączenie wszystkie domów aukcyjnych w jeden klaster„. Oznacza to, że wystawiając rzeczy na sprzedaż za pośrednictwem domu aukcyjnego, mieć do nich będą mieć gracze ze wszystkich serwerów europejskich.

archeage_cosik_baner

No dobrze, ale połączenie to nie zostanie przeprowadzone z dnia na dzień, co oznacza, że należy przygotować się na przerwę w dostępie do domu aukcyjnego.

Jeśli chodzi o serwery europejskie, to gracze nie będą mogli zamieszczać nowych aukcji począwszy od niedzieli, 17 kwietnia, godzina 4:00 rano czasu polskiego.

Na serwerach amerykańskich ograniczenie to wprowadzone zostanie w poniedziałek, 18 kwietnia o godzinie 16:00 czasu polskiego (chociaż myślę, że jest to błąd w komunikacie i ograniczenie włączone zostanie już w niedzielę).

Po zakończeniu operacji, gracze ArcheAge będą mieć dostęp do trzech grup domów aukcyjnych:

  • NA 1: Aranzeb, Kyrios, Nazar, Hanure
  • NA 2: Ollo, Tahyang, Salphira, Kraken, Morpheus
  • Europa: wszystkie serwery