Na 3 maja zapowiedziano wprowadzenie do Armored Warfare kolejnej aktualizacji, a wraz z nią pojazdów poziomu 10.

 

Zgodnie ze słowami Antoine Guyard, europejskiego producenta Armored Warfare, twórcy gry przygotowując się do wprowadzenia pojazdów z poziomu 10, uważnie monitorowali opinie społeczności dotyczące tego zagadnienia. Stało się jasne, że posiadając w grze współczesne pojazdy pancerne, warto także zrobić jeszcze większy krok naprzód i przyjrzeć się pojazdom będącym w fazie prototypów, z pewnymi eksperymentalnymi lub planowanymi ulepszeniami. Biorąc pod uwagę, że wydarzenia w Armored Warfare mają miejsce mniej więcej w połowie lat 30-tych XXI wieku, wprowadzenie tych niesamowitych pojazdów przyszłości było idealnym rozwiązaniem.

Pierwsze pojazdy 10 poziomu wjadą do gry wraz z aktualizacją 0.15, 3 maja 2016 roku i oto ich lista:

  • PL-01 – owoc współpracy firm OBRUM i BAE Systems. Czołg lekki, oparty na kadłubie opancerzonego wozu bojowego CV90. W Armored Warfare pojazd jest uzbrojony w armatę 120 mm z automatem ładowania, strzelającą pociskami APFSDS, PK, POB oraz PPK LAHAT.

AW-10_pl-01

  • SPHINX– prototypowy pojazd, opracowany przez francuską firmę Panhard. Jest to wytrzymały, sześciokołowy, lekko opancerzony pojazd z wieżą, ale o znacznej sile ognia, którą zapewnia działko automatycznemu 40 mm i PPK. SPHINX będzie najpotężniejszym wozem zwiadowczym w Armored Warfare.

AW-10_sphinx

  • Leopard 2A7-140 – łączy w sobie najnowocześniejsze dostępne opancerzenie Leoparda 2 i siłę ognia działa L/55 Rheinmetall kalibru 120 mm, które można ulepszyć do niemieckiej armaty eksperymentalnej 140 mm. Wyposażony w najbardziej zaawansowane środki zaradcze na świecie Leopard 2A7-140 będzie trudnym do pokonania przeciwnikiem i wielkim wyzwaniem dla każdego pojazdu.

AW-10_Leopard-2A7-140

  • XM1A3 Abrams – prototyp ten wyposażono w najbardziej zaawansowane ulepszenia jego starzejącego się kadłuba. Pojazd bazuje na M1A2 Abrams, przy czym zyskał zestaw TUSK i pancerz reaktywny ARAT-2. Uzbrojony jest w armatę 120 mm, którą można zmodernizować do działa ATACS kalibru 140 mm

AW-10_XM1A3-Abrams

  • T-14 Armata – supernowoczesny czołg podstawowy z Rosji, zaprezentowany na początku 2015 roku. Zaawansowana konstrukcja z bezzałogową wieżą, uzbrojona w nową armatę kalibru 125 mm z automatem ładowania, zostawia w tyle wszystkie inne czołgi podstawowe, będące obecnie na służbie.

AW-10_T-14-Armata

  • Challenger 2 ATDU – najnowsza eksperymentalna wersja legendarnego brytyjskiego czołgu podstawowego Challenger 2 jest najlepiej opancerzonym pojazdem, jaki wjedzie do Armored Warfare. Challenger 2 ADTU 10 poziomu uzbrojono w eksperymentalną armatę kalibru 140 mm, strzelającą pociskami kinetycznymi oraz odłamkowo-burzącymi.

Więcej szczegółów dotyczących tych pojazdów znajdziecie na stronie głównej Armored Warfare.