W dniu dzisiejszym twórcy Armored Warfare ogłosili, że w przyszłości do gry dodany zostanie nowy turecki czołg podstawowy – Altay.

Masowa produkcja czołgu została ogłoszona także w dniu wczorajszym przez producenta – firmę Otokar. Altay to pierwszy turecki czołg typu MBT trzeciej generacji, wzorowany na południowokoreańskim K2 Black Panther. Posiada działo 120 mm, analogiczne do niemieckiego L-55 i osiąga maksymalną prędkość 70 km/h.

Zgodnie z informacją My.com, Altay zostanie dodany do gry w 2017 r, a jego cechy oraz poziom zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Armored Warfare nieustannie wzbogaca się o nowe czołgi i pojazdy pancerne, dzięki czemu fani będą mogli wypróbować szeroki wachlarz współczesnych pojazdów wojskowych.

Armored Warfare to darmowa militarna gra taktyczna, dostępna w trybie multiplayer oraz PvE, która wciąga gracza w świat nowoczesnej rzeczywistości wojennej. W Armored Warfare gracze mają szansę przetestować najpotężniejszą, niszczycielską broń stworzoną przez człowieka – od współczesnych czołgów bitewnych po pojazdy zwiadowcze. Dzięki dostępności nowoczesnych systemów obrony, takich jak ochrona przeciwrakietowa i granaty dymne, oraz szerokiej gamy uzbrojenia i amunicji, gra momentalnie porywa graczy w wir szybkich bitew rozgrywanych w trybie PVP i różnorodnych misji PVE.