Aż 83% graczy opowiedziało się za wprowadzeniem do Black Desert Online funkcji automatycznego zapętlenia ruchu postaci (auto-loop) w przeprowadzonej ostatnio przez Daum Games Europe ankiecie na ten temat.

I właśnie ze względu na tak pozytywny oddźwięk, w dniu wczorajszym funkcja ta została trafiła do gry.

W pierwotnym zamyśle funkcja ta miała pomóc nowym graczom dogonić tych, którzy grali już od jakiegoś czasu. W naszej wersji używane będzie głównie w czasie nieobecności. Od teraz wystarczy mieć włączona grę, ustawione zapętlenie i można iść na kanapę oglądać filmy, gdyż gra sama będzie trenować wytrzymałość wierzchowców.

Yay! Niech żyje nowy sposób levelowania w MMORPG! Nie dość, że ostatnio wiele gier tworzone jest pod grę solo lub szybko rozgrywane mecze nie zachęcające do socjalizacji z innymi graczami, to widać, że zgodnie z  nowym trendem nie trzeba być nawet przy kompie by móc wzmacniać swoją postać, wierzchowce, czy nawet zarabiać pieniądze… Zastanawiam się, jak gry MMO będą wyglądać za lat 5.

2016-04-08_BDO-auto-loop

Dodatkowo Daum Games Europe postanowił uruchomić bonus zwiększający zarabianie punktów doświadczenia (XP) z zabicia przeciwników o 10%. Trwać on ma do poniedziałku.