W wywiadzie udzielonym Dualshockers, project manager Daum Games Europe – Daniel Loehr, ujawnił kilka interesujących informacji dotyczących najbliższych aktualizacji w Black Desert Online.

Nagrany wywiad zamieszczam poniżej i zachęcam do jego posłuchania, natomiast poniżej podsumowanie najważniejszych informacji:

  • Dwie kolejne klasy – Ninja i żeński odpowiednik Kunoichi, nie będą wprowadzone do gry tak jak wcześniej zapowiadano w maju, ale dopiero po balansie tych klas w wersji koreańskiej.
  • Pierwszej aktualizacji wprowadzającej Walencję można spodziewać się na początku czerwca i, podobnie jak i w wersji koreańskiej, cały ten obszar wprowadzony zostanie do gry w trzech częściach.
  • +20 enchanty do sprzętu wprowadzone zostaną do wersji NA/ Eę Black Desert dopiero po tym, jak Pearl Abyss zbalansuje bonusy, a to dlatego, że Daum Games EU chce uniknąć tak dużych różnic na poszczególnych poziomach.
  • Daum Games EU ma zamiar wprowadzić tak wiele broni Awakening w jednej aktualizacji jak to będzie możliwe, po to aby uniknąć olbrzymich róznic pomiędzy klasami. Niestety nie wszystkie klasy otrzymają bronie Awakening w tym samym czasie, gdyż niektóre z nich nie są dostępne nawet w wersji koreańskiej (np. Wizard i Witch).
  • Daum Games EU potwierdził przypuszczenia graczy, że główne statystyki postaci, takie jak ilość punktów życia i many, także podlegają RNG. Zgodnie z jego słowami, informacja ta nie była przekazana przez twórców gry. Trwają obecnie rozmowy z Pearl Abyss czy zostanie to poprawione, a jeśli tak. to z pewnością nie szybko, gdyż są ważniejsze rzeczy, które muszą zostać naprawione w pierwszej kolejności.
  • W wersji koreańskiej Black Desert Online gracze mogą zgłaszać obecnie projekty kostiumów – podobna inicjatywa może pojawić się także w wersji NA/ EU.
  • W tej chwili aktualizacja gry są dość częste, ale gdy wersja NA/ EU dogoni wersje koreańską należy się liczyć, że nowa zawartość będzie wprowadzana do gry co 3-4 miesiące.
  • Na ten moment nie wiadomo, czy ujawniona niedawno klasa związana z rasą Mrocznego Elfa, będzie mieć także męski odpowiednik.