Czas to oficjalnie ogłosić – każdy z WAS ma szansę zdobyć kilka tysięcy $ grając w darmowy tryb ARK: Survival of the Fittest!

Survivor League, czyli Liga Ocalałych w ARK: Survival of the Fittest, już wystartowała i możecie obserwować jej przebieg na oficjalnej stronie. Na ten moment jej pierwsza odsłona zakończy się za 14 dni i do podziału pomiędzy graczy będzie ponad 64.000$.

Czym jest Survivor League? To liga gdzie w każdej kolejnej odsłonie rozgrywek,  nagrodzonych zostanie 4o najlepszych graczy z danego okresu. Każda liga trwać będzie 30 dni i gracze będą mogli na bieżąco sprawdzać kto prowadzi w danym okresie oraz do kiedy potrwa dana liga.

Zwycięzcy pierwszej Ligii Ocalałych ogłoszeni zostaną 15 kwietnia i otrzymają następujące nagrody w zależności od zajmowanego miejsca:

  1. $3500
  2. $2500
  3. $1800
  4. $1650
  5. $1500
  6. $1350
  7. $1200
  8. $1050
  9. $900
  10. $750

Rangi zostaną określone na podstawie ilości punktów posiadanych przez poszczególne osoby w danym trybie rozgrywek. Kiedy na zegarze wybija godzina Zero, 10 graczy z każdego trybu zostanie ogłoszonych zwycięzcami Ligii w danym miesiącu.

Ark-SotF-wybor

Zwycięzcy Ligii mogą zostać zaproszeni do turniejów ARK odbywających się na żywo, więc zwycięstwo w Lidze nie jest tylko sposobem aby wygrać sporą nagrodę, ale także otwiera drzwi do zdobycia jeszcze większej ilości nagród w przyszłości.

Jeśli jakiś gracz zostanie przyłapany na wykorzystywaniu niezamierzonej mechaniki gry lub też programów zewnętrznych, to ryzykuje wykluczeniem z Ligii, co może oznaczać całkowity ban na ARK, pozbawienie wcześniej zdobytych tytułów i konieczność oddania otrzymanych nagród.

Jak widać, studio Wildcard bardzo poważnie myśli o tym, aby ARK: Survival of the Fittest stał się poważną kompetytywna grą zaliczaną do rozgrywek e-sportu.