Jestem przekonana, że większość z Was słyszała już o nowej sieciowej strzelance Overwatch, której premiera zapowiedziana została na koniec maja. A czy wiedzieliście o tym, że powstała ona dzięki zawieszeniu prac nad inną grą Blizzarda?

Okazuje się, że za prace nad tajemniczym MMO Blizzarda – Titan, odpowiadała ta sama ekipa, która stworzyła Overwatch! Po 7 latach prac i pochłonięciu 50 milionów dolarów, prace nad tytułem tym zostały wstrzymane i tak naprawdę nikt spoza firmy nie wie dlaczego.

W filmie dokumentalnym o historii Overwatch, główny projektant Jeff Kaplan, opowiedział nieco więcej o porażce jaką poniosła jego ekipa pracując nad Titan.

Zgodnie ze słowami Kaplana, nad Titan pracowały wybitnie utalentowane osoby, które wcześniej przyzwyczajone były do pracy nad udanymi projektami, takimi jak chociażby World of Warcraft. Porażka ta była tak dotkliwa, że po zakończeniu prac nad tym tytułem, zespół ten odczuwał presję, aby stworzyć coś nowego i do tego – dużo lepszego.

Właśnie ta porażka oraz presja przełożyły się na tak wysoką jakość ich kolejnego projektu – Overwatch.

Jeśli interesuje Was historia powstania tej gry, to zachęcam do obejrzenia trzech filmów poświęconych OverWatch.

Pierwszy z nich ‚The Fall of Titan” opowiada o tym jak porażka związana z pracami nad ta grą wpłynęła na ekipę, która tworzyła Overwatch. W drugim odcinku – ” Return of the 90s Shooter”, ekipa Blizzarda mówi o tym, jak gry takie jak  Team Fortress, Quake 2 oraz Half-Life zainspirowały ich do prac nad tą strzelanką. W ostatniej części dowiadujemy się o historii powstawania 21 bohaterów, którzy dostępni będą w tej grze.