Daum Games EU poprosił graczy Black Desert Online o pomoc w rozprawieniu się z oszustami, którzy są plaga tej gry.

We wczorajszym komunikacie, zamieszczonym na oficjalnej stronie gry, wydawca gry poprosił graczy o przyłączenie się do Wielkiego Polowania na Oszustów.

Podobnie jak i Wy, ekipa BDO chce aby wszyscy mogli cieszyć się tą grą, a to oznacza, że nie możemy siedzieć bezczynnie i pozwolić na istnienie tego typu zachowań. Zapraszamy każdego z Was do przyłączenia się do Hacker Hunting Initiative, a my będziemy banować każdego kto nie potrafi grać bez oszukiwania. Stworzyliśmy specjalną kolejkę na raporty dotyczące hackerów i exploitów oraz będziemy nagradzać tych, którzy przedstawią dowód video potwierdzający taka aktywność.

Wszystkie zgłoszenia sprawdzane będą przez naszych pracowników, a film musi zawierać widoczny serwer, kanał, dowód oszustwa i nazwę gracza. Po przesłaniu filmu, który doprowadzi do zbanowania oszusta, garcz otrzyma jedną z nagród. Należy pamiętać, że nagrody te przyznawane będą jedynie autorom pierwszych pięciu potwierdzonych zgloszeń. Po zakończeniu dochodzenia i zbanowaniu oszusta, nagrody zostaną wysłane do autorów filmów.

  • Zgłoszenie bota nagrodzi 5 x GM Blessing (1h)
  • Zgłoszenie oszusta: 5 x Elion Tears, 5x GM Blessing 2 (1h)
  • Zgłoszenie uciążliwego hackera: 10 x Elion Tears, 5 x GM Blessing 3 (1h)

Daum Games EU poinformował także, że trwają prace na ulepszeniem systemu wykrywającego oszustów w tej grze.

Muszę powiedzieć, że podoba mi się ta inicjatywa, ale są dwie rzeczy do których mam zastrzeżenia. Po pierwsze, nie wszyscy gracze nagrywają swoją rozgrywkę. Po drugie – to w jaki sposób uchwycić nazwę oszusta mającego na sobie Ghillie Suit, czyli strój kamuflujący?