W trakcie sobotniej konferencji dotyczącej przyszłości Black Desert Online, wydawcy gry ujawnili, że tylko w pierwszym miesiącu sprzedano ponad 400.000 egzemplarzy tego tytułu w Ameryce północnej i Europie.

Daum Games oczekuje, że dzięki bardzo pozytywnemu odbiorowi gry, ten koreański tytuł stanie się jednym z najpopularniejszych na Zachodzie. Już na ten moment dorównuje popularności hitowi NCSoft – Blade & Soul.

Daum-Games-media-conference-stats

W ostatnim wywiadzie, prezes Daum Games Min Kim, powiedział, że biorąc pod uwagę trend wznoszący należy spodziewać, że do końca roku sprzedanych zostanie ponad milion egzemplarzy Black Desert Online. Zgodnie z jego słowami, osiągnięty sukces znacznie przekracza wyniki osiągnięte przez ten tytuł w Korei i innych regionach. Jako przyczynę tego sukcesu postrzega się głównie zmianę modelu biznesowego na Buy-to-Play, dzięki czemu gracze otrzymują dostęp do jej całej zawartości bez konieczności opłacania abonamentu.

Dodatkowo wydawcy gry są bardzo pozytywnie zaskoczenie ilością transakcji związanych z zakupem wirtualnych przedmiotów w sklepie gry, które to znacznie przekraczają ogólnie przyjęty próg 11% w produkcjach typu Free-to-Play.

Co ciekawe średnia liczba graczy zalogowanych jednocześnie do gry przekracza obecnie ponad 100.000.

W komunikacie prasowym podano ponadto, iż Daum Games Europe ma zamiar dogonić wersję koreańską, wprowadzając co miesiąc aktualizacje do zachodniej wersji Black Desert Online.

Najtańszy pakiet dostępu do Black Desert Online można zakupić już za 30 Euro.