Jeśli wydaje Wam się, że w PlanetSide 2 królują hackerzy to możecie się mylić. Okazuje się, że jeszcze kilka godzin temu gracze mogli dowolnie i bezkarnie zmieniać pewne statystyki dotyczące gry!

No bo kto by pomyślał, że tak ważne informacje dotyczące rozgrywki PlanetSide 2 jak wielkość hitbox postaci, ESP i inne statystyki, ekipa DayBreak Games zamieści w pliku tekstowym, który może być modyfikowany przez graczy?!

 

Po ujawnieniu tego błędu, ekipa PlanetSide 2 wprowadziła w przeciągu kilku godzin hotfix, który powinien zapobiec tym działaniom. Jest to pierwsza poprawka, gdyż zgodnie z informacją RadarX devsi pracują nad bardziej trwałym rozwiązaniem.

Co ciekawe, to zgodnie ze słowami RoyAwesome, jednego z moderatorów subreddita PlanetSide 2, błąd ten został zgłoszony SOE kilka miesięcy po premierze gry!

3 years this month from the initial report.

It was in REside’s first batch of bug reports. The only one that got fixed was being able to access an equipment terminal from anywhere.

You can still revive yourself by calling the ‚Accept’ button on the revive dialog from lua.

You can still spawn any vehicle from a vehicle pad

You can still modify hitboxes, some weapon behavior, and camera positions.

You can still modify the movement physics of vehicles (giving you flying magriders).

The list goes on.

No i co o tym myślicie Panie i Panowie? Ktoś w Was korzystał z takich korekt? Myślicie, że jest to możliwe w H1Z1 zważywszy, że gry te powstały na bazie PlanetSide 2?

 

P.S. Dzisiaj o godzinie 20 czasu polskiego kolejny test systemu budowania na PTS!