Po tym jak głośno zrobiło się o ilości hackerów w The Division, Massive Entertainment oraz Ubisoft, ogłosili w dniu wczorajszym, że do gry dodany został nowy program wyłapujący oszustów.

Dzięki wprowadzeniu nowego systemu pozwalającego zidentyfikować graczy wykorzystujących oprogramowanie służące do oszukiwania, tylko w ciągu ostatnich kilku dni wyłapano o wiele więcej oszustów niż od dnia premiery.

Zgodnie z komunikatem, osoby, które zostaną złapane na oszustwie otrzymają przy pierwszym wykroczeniu 14-dniowe zawieszenie dostępu do gry, zamiast dotychczasowych 3 dni. Jeśli po upływie tych 14 dni, ten sam gracz zostanie ponownie złapany na oszustwie, to jego konto zostanie całkowicie zbanowane.

Ubisoft ujawnił także swoje stanowisku na temat exploitów wykorzystywanych przez graczy.

Jeśli odkryte zostaną nowe błędy szybko podamy informacje, czy uznawana one są za exploity. Lista wszystkich znanych exploitów zostanie zamieszczona na forum oraz dostępna będzie także na innych platformach społecznościowych. Chcemy aby wszyscy gracze o tym wiedzie. Dzięki temu osoby złapane na wykorzystywaniu błędów powinny być świadome konsekwencji oraz działań, jakie możemy podjąć przeciwko nim.

Po drugie, gracze którzy wielokrotnie wykorzystują exploity będą ukaranie w zależności od ilości wykorzystania błędów oraz od historii gracza. Możliwe sankcje obejmują cofnięcie poziomu postaci, zawieszenie konta oraz całkowite bany. Osoby, które napotkają błędy w czasie normalnego grania nie mają się o co martwić.

No i co o tym myślicie? Dobrze, że w końcu coś z tym robią, ale ja osobiście wyznaję zasadę, że każdy oszust powinien dostać całkowitego bana. Przykro mi, ale 14-dniowe zawieszenie nie jest dobrą nauczka dla takich osób.