System broni Awakening, które to dostępne są już w innych wersjach Black Desert Online, budzi dość spore kontrowersje wśród graczy. Szczególnie tych, którzy wiedzą jak duży impakt na grę miało ich wprowadzenie w innych wersjach gry.

Bronie te nie tylko dają klasom zupełnie nowe umiejętności, ale i ma bardzo duży wpływ na balans w grze. Aby uniknąć olbrzymich różnic pomiędzy klasami, gracze Black Desert Online wersji NA/EU domagają się aby bronie te zostały wprowadzone jednocześnie dla wszystkich klas. I tak ma się stać, jednak jeszcze na to trzeba będzie poczekać.

W odpowiedzi na długi post związany z utrudnieniami na jakie mogą napotkać gracze zwiedzający Walencję bez broni Awakening, a także brakiem komunikacji ze strony wydawcy gry Daum Games Europe, jeden z Community Managerów gry zamieścił wyjaśnienie, w którym broni tempo wprowadzanych aktualizacji oraz dlaczego nie informuje graczy o postępie prac związanych z tym systemem.

Kilka tygodni temu powiedzieliśmy Wam, że chcemy wprowadzić wszystkie bronie Awakening jednocześnie. I nadal jest to w naszych planach.

Nie milczymy na ten temat i nie powtarzamy tego za każdym razem kiedy ktoś nowy o to zapyta. To jak chcemy wprowadzić te bronie jest głównie związane z faktem, że wprowadzenie tylko kilku z nich może spowodować pewne zachwianie równowagi pomiędzy klasami w walkach PvP. Twoje obawy związane są z grą PvE, ale to wcale nie oznacza, że nie maja one wpływu na PvP.

Przede wszystkim musicie zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze to, że nie wszystkie klasy mają umiejętności Awakening gotowe do wprowadzenia, to nie jest kwestia „ta nowa klasa ma problem, więc go naprawmy”, ale raczej taki który może być naprawiony tylko oczekiwaniem. Więc czy było by to w porządku gdyby ktoś grał klasą bez broni Awakening podczas, gdy wszyscy inni gracze już takową by mieli?

Po drugie, jak mogliście zobaczyć w naszych aktualizacjach, na bieżąco zmieniamy statystyki przeciwników/ bossów w naszej wersji gry, co oznacza, że nasz klient jest odmienny od tego co jest w Korei.

Na tą chwilę nie macie powodu by bać się, czegoś co może się nie stać. Na bronie Awakeining trzeba będzie jeszcze poczekać, ale to nie znaczy, że nie będziecie mogli bez nich grindować w Walencji.

No więc wygląda na to, że pomimo pierwotnych zapowiedzi o wprowadzeniu broni Awakening w lipcu, trzeba będzie na nie jeszcze poczekać. W wersji koreańskiej Wizard i Witch, jedne z pierwszych dostępnych klas w Black Desert Online, nie mają jeszcze swoich broni Awakening, więc może to jeszcze trochę zająć.

2016_bdo-konferencja-awakening