Już dzisiaj na serwery Tom Clancy’s The Division trafi druga wielka i darmowa aktualizacja do tej gry, zatytułowana Konflikt.

Aktualizacja ta wprowadzi nowe sety sprzętu, nowych przeciwników, nowy najazd „Czyste Niebo” oraz Mroczą Strefę dla graczy mających 200 i więcej punktów ekwipunku. Kolejną dużą zmianą dotyczącą Mrocznej Strefy jest możliwość powstrzymania ekstrakcji poprzez przecięcie liny.

Cztery nowe sety dla graczy są zaprojektowane tak, aby odzwierciedlać preferowany rodzaj rozgrywki, a jednocześnie wzmacniać statystyki:

  • Hunter’s Faith przeznaczony jest dla graczy lubiących grę na dalekim dystansie;
  • Lone Star to set zwiększający DPS;
  • Finale Measure jest setem zwiększającym obronę;
  • Predator’s Mark natomiast jest setem dla roli wspomagającej.

the-division-1-2-gear-set

Dodatkowo w mieście pojawią się liderzy poszczególnych frakcji oraz specjalne misje „Szukaj i Zniszcz”, które znaleźć można w bezpiecznych kryjówkach na Manhattanie a przeznaczone są dla agentów na poziomie 30. Zadaniem graczy będzie zlikwidowanie różnych grup przeciwników na 30 poziomie i za wykonanie tej misji otrzymają w nagrodę nową walutę: Target Intel.

Liderzy Frakcji to tzw. Cele Ambitne, będące na poziomie elite 30+. W Bazie Operacyjnej będzie można otrzymać, w zamian za Target Intel, sześć dziennych oraz cztery tygodniowe bardzo trudne misje związane z eliminacją tych właśnie przeciwników. Devsi zalecają robienie tych misji razem z przyjaciółmi, gdyż jeśli wykonanie zadanie nie powiedzie się, to misję na dany cel trzeba będzie ponownie wykupić od NPC.

division_1-2_High-Value-Targets

Przecięcie liny w czasie ekstrakcji rzeczy z Mrocznej Strefy to kolejna możliwość pójścia „roque” bez konieczności strzelania do innych graczy. Już od dzisiaj gracze lubiący rozgrywki w Mrocznej Strefie będą musieli nieco zmienić swoje przyzwyczajenia. Koniec z przyczepieniem torby z łupami do liny i ucieczką, bo od tej pory trzeba będzie strzec tych toreb do momentu kiedy nie odleci helikopter.

Massive Entertainmet wprowadza także do gry Zamknięte Pakunki (Sealed Cache) z wartościowymi nagrodami, które będzie można otrzymać po zabiciu bossów. Po zdobyciu takiego Pakunku i jego ekstrakcji z Mrocznej Strefy, gracz będzie mógł go otworzyć i otrzymać różnorodne przedmioty począwszy od kredytów z Mrocznej Strefy, aż do najlepszego sprzętu.

division_1-2_Sealed-Cache

No i na koniec, ale nie znaczy to że mniej ważne – nowy Najazd Czyste Niebo, którego wersja Challenge dostępna ma być już za tydzień. Najazd ten przeznaczony jest dla czterech graczy na poziomie 30 posiadających ekwipunek 150+. Zadaniem graczy będzie odbicie Ronda Kolumba na którym znajduje się artyleria przeciwlotnicza z rąk Rikersów.

Niestety, jest to ostatnie darmowe rozszerzenie do The Division, a kolejne zapowiedziane na czerwiec – Podziemie, będzie już pełnopłatne.

Notki związane z ta aktualizacją znajdziecie na stronie głównej gry.