Studio BattleState Games ogłosiło w końcu kiedy odbędzie się oczekiwany od dawna stream, na którym zaprezentowana zostanie wersja Alpha Escape from Tarkov.

Stream zapowiedziany pierwotnie na 2 kwietnia, nie odbył się z przyczyn technicznych i od tego momentu zapadła cisza wokół tej gry. Już 18 maja, o godzinie 20 czasu polskiego, fani tej produkcji będą mogli dowiedzieć się nad czym w ostatnim czasie pracowało studio BattleState Games. A okazuje się, że było tego sporo.

Stream zaprezentuje rozgrywkę na żywo, obsługę broni, wyposażenie postaci, zwiedzanie lokacji w różnych warunkach pogodowych oraz oczywiście walkę.

Tak znaczne opóźnienie w dacie streamu, było spowodowane wysoką starannością jaką dokładamy do usuwania błędów oraz dodawania nowych funkcjonalności. Przerobiliśmy grę od strony sieciowej, wprowadziliśmy nową interakcje z łupami, mechanikę otwierania drzwi, zarządzanie ekwipunkiem oraz algorytmy behawioralne związane z PvE. Dodaliśmy kilka nowych interfejsów, animacji, ulepszyliśmy system dźwiękowy oraz wizualny, włączając  w to dynamiczne efekty pogodowe oraz strzały z broni. Dodaliśmy także mnóstwo nowych szczegółów do dwóch lokacji: fabryki i terminalu celnego.

No to jak to jest u Was z poziomem Hype na tą grę? Opadł już, czy nadal z niecierpliwością oczekujecie na możliwość zagrania w wersje Alpha?

20160506_eft-stream