Kosmos: ostateczna granica. Oto przygody statku Enterprise. Ich 5-cio letnia misja: poznać nowe obce światy, odkryć nowe formy życia i cywilizacje, śmiało zmierzać tam, gdzie dotąd nie dotarł żaden człowiek.

Nie będę oszukiwać – nie logowałam się do Star Trek Online już bardzo długo. Za każdym razem gdy próbuję, Cryptic ogłasza wielkie zmiany w którymś z systemów gry i od razu mnie odrzuca. W ostatnich dwóch latach, mechanika gry zmieniła się tak bardzo, że musiałabym uczyć się jej zupełnie od nowa. I pomyśleć, że miałam już naprawdę niezłą postać w świetnym escorcie, na wówczas maksymalnym 50 poziomie 🙁

I właśnie w momencie, gdy zastanawiałam się, czy czasem nie odinstalować Star Trek Online, ogłoszono trzeci dodatek, który ukaże się latem i zabierze graczy do początków tej kapitalnej serii.

Wszytko zaczęło się od premiery oryginalnego Star Treka, która miała miejsce 50 lat temu i gdzie odważono się na stworzenie bardzo zróżnicowanej etnicznie załogi statku kosmicznego Enterpise. To właśnie w tym momencie rozpoczęła się miłość wielu osób do tej kapitalnej serii i właśnie dzięki temu powstał Star Trek Online.

Agents of Yesterday, bo tak zwać się będzie ten dodatek, umożliwi graczom stworzenie postaci w tej samej linii czasowej co w oryginalnej serii, czyli w roku 2270. Gracze otrzymają dostep do statków z tamtej epoki oraz zwiedzić będą mogli miejsca znane z pierwszej serii. A to wszytko z pomocą Waltera Koeaninga, ponownie wcielającego się w rolę Pawła Chekova, oraz Chrisa Doohana, syna Jamesa Doohana, który grał rolę genialnego głównego inżyniera Scotty’ego.

No i jak ja, fanka Star Treka, mogę przegapić ten dodatek?

 

Ech, szkoda, że Leonard Nimoy nie wcieli się już oryginalnego Spocka 🙁