Pierwotnie na 1 czerwca zapowiedziana została wielka aktualizacja, która miała wprowadzić nowy region, oblężenia i wiele innych nowości. Niestety, z przyczyn technicznych została ona chwilowo odwołana.

Opóźnienie to jednak wcale nie znaczyło, że Daum Games nie wprowadzi do gry jakichś mały poprawek, czy też zmian – tyle że niektóre z nich okazały się nieco kontrowersyjne.

Wczorajsza mała aktualizacja wprowadziła do gry nowe typy konie tier 6 i tier 7. Oprócz tego do Cash Shop trafiło sporo nowości: mnóstwo mebli do domów, sprzętu dla koni oraz możliwość zwiększenia ilości slotów w stajniach.

20160601-BDO-horse-t7

Dodatkowo wydawca gry, Daum Games EU zdecydował się na zmniejszenie obrażeń zadawanych przez Bossy: Dastard Bheg, Dim Tree Spirit oraz Red Nose. To co jednak jest najbardziej komentowane, to usunięcie kar w postaci utraty XP w walkach PvP dla graczy, którzy mają karmę na poziomie 0 lub większą. Większość graczy obawia się, że zmiana ta spowoduje, że griefing stanie się jeszcze bardziej powszechny.

Zgodnie z wyjaśnieniem ekipy Daum Games EU, zmiana ta została wprowadzona aby pomóc nowym graczom, którzy logują się do gry.

Zmiana ta została wprowadzona, ponieważ o ile strata punktów XP nie jest aż tak bardzo odczuwalna w początkowej fazie gry, to kiedy osiągnięty zostanie pewien pułap, jest ona bardzo bolesna. Niestety, jeśli graczom podobają się inne elementy gry i nie mają przeciwko być za resztą graczy, gracze na wysokim poziomie mogą zdecydować aby zabić tego gracza, co uniemożliwi mu próbę dogonienie innych graczy.Ci gracze nie mogą stać się lepsi ani rozwijać się w grze. Ta zmiana została wprowadzona aby uniknąć tego problemu, tak aby Ci gracze mieli szansę na przeżycie.