Bethesda rozpoczęła swoją prezentację ujawniając Quake Champions – nową odsłonę swojej kultowej strzelanki, która ukaże się wyłącznie na PC.

Przedstawiciel studia id Software ujawnił, że bohaterzy dostępni w tym tytule będą mieć unikalne umiejętności dzięki czemu każdy gracz będzie w stanie znaleźć ulubionych przez nich styl walki.

 

Po energetycznym Quake przyszedł czas na zaprezentowanie zwiastuna karcianki – The Elder Scrolls: Legends. Prócz zwykłych trybów takich jak Areni i Potyczki, gra ta oferować będzie także kampanię fabularną, gdzie historie opowiadać będzie Kapłan-Ćma Kellen. Kapłan-Ćma naprawdę mnie rozbawił 🙂

 

Najbliższe trzy miesiące to trzy rozszerzenia dla bijącego rekordy popularności Fallout 4. W czerwcu zadebiutuje Contraptions Workshop, pozwalający na budowanie skomplikowanych maszyn oraz gadżetów. W lipcu gracze będą mogli rozpocząć budowę swojego własnego schronu, a w sierpniu do gry zawita kolejne duże fabularne rozszerzenie, które wprowadzi do gry wesołe miasteczko Nuka-World.

Jeśli macie troszkę oszczędności, to za jedyne 350$ możecie zamówić działająca replikę Pip-Boy.

Wspomniano także o Skyrim Special Edition, które zadebiutuje już 28 października i będzie mieć odświeżona grafikę oraz ulepszone oświetlenie. Bethesda wprowadzi także wsparcie dla modów na konsolach dla tej gry. Gra ta będzie darmowa dla wszystkich osób, które posiadają oryginał wraz z wszystkimi rozszerzeniami.

 

Studio Arkane ujawniło nową wersję Prey, która ma być restartem tej serii. Akcja gry toczy się w 20132 roku i nasz bohater nieświadomie bierze udział w tajnym eksperymencie na stacji kosmicznej, który ma zmienić ludzkość. Jak się można spodziewać, stacja zostaje opanowana przez obcych i celem gracza jest przetrwanie. Mam nadzieję, że nie będzie zombie 🙂

 

Tylko w tym tygodniu gracze mają szansę wypróbować Doom za darmo, a to dzięki specjalnemu demo, które jest już dostępne na Steam i konsolach. W czasie prezentacji tej gry ujawniono także darmowe rozszerzenia, jakie trafią do edytora Snap Map oraz plany wprowadzenia kolejnych trybów rozgrywki dla wielu osób, takich jak deathmatch, czy też przechwytywanie flagi.

 

Przedstawiciele ZeniMax ujawnili plany związane z rozwojem The Elder Scrolls Online, dzięki którym to zniesione zostaną ograniczenia w dostępie do zawartości gry – One Tamriel. Zmiany te opisałam dokładnie kilka dni temu.

 

Najwięcej informacji przekazano jednak o Dishonored 2. W zwiastunie zaprezentowano wiele lokacji, dekadenckie wnętrza oraz turbiny wiatrowe. Twórcy gry zdradzili, że na potrzeby tego tytułu musieli stworzyć silnik graficzny, który pozwoliłby na ożywienie tego miasta oraz wprowadziłaby takie możliwości jak przerywniki w czasie rzeczywistym.

https://www.youtube.com/watch?v=lNFtACeifcU

 

 

No to by było na tyle, jeśli chodzi o konferencją Bethesdy i jeśli mam być szczera, to poza informacjami związanymi z The Elder Scrolls Onlline nic więcej nie przyciągnęło mojej uwagi. Jestem odrobinę rozczarowana 🙁