Od momentu premiery The Division, najszybciej sprzedającej się gry Ubisoftu, ilość graczy logujących się codziennie do tego tytułu drastycznie spadła.

Zgodnie z danymi podanymi przez githyp, ilość graczy logujących się do gry spadła z 2,1 miliona po premierze do 143 tysięcy. W pewnym momencie The Division zajmowało miejsce 3 najpopularniejszych gier na Steam, a obecnie znajduje sie na miejscu 43.

Co ciekawe, to więcej graczy loguje się codziennie do Tom Clancy’s Rainbow Siege, innej strzelanki Ubisoftu, która to miała premierę trzy miesiące przed The Division i zajmuje obecnie 28 miejsce na Steam pod względem popularności.

The-Division-Gracze

Tak wielki spadek popularności The Division, z pewnością nie jest dobrą informacja dla francuskiego studia Ubisoft, które dodatkowo walczy z wrogim przejęciem przez firmę Vivendi. Zarówno twórca gry, jak i wydawca mieli nadzieję, że tytuł stanie się ich flagowym produktem na co najmniej kilkanaście kolejnych miesięcy. Ostatnio wprowadzane rozszerzenia są jednak nie wystarczające aby zatrzymać graczy i podobnie może być w DLC, które mają się ukazać jeszcze w tym roku.

Z tak dużym spadkiem popularności tej gry, wygląda na to, że sequel do The Division może być jedyną rzeczą, jaka przyciągnie graczy z powrotem do tej gry. Tyle, że tym razem gracze z pewnością będą podchodzić już z pewną dozą niepewności wiedząc jakie błędy popełnił Massive Entertainement oraz Ubisoft wydając The Division.