Studio WildCard zaktualizowało dzisiaj serwery PC ARK: Survival Evolved i wprowadziło do gry mnóstwo chorób (i lekarstwa), dinozaurową taksówkę oraz… Smoka! Niestety nie jest to Smok Wawelski, ale jego daleki kuzyn.

Zarówno nowi i doświadczeni gracze z pewnością będą zadowoleni z dodania do gry dwóch nowych stworzeń: powolnego Diplodocusa, który jest w  stanie przewozić nawet 10 osób, oraz paskudnej przenoszącej groźne choroby pijawki, której nie można oswoić, ale można z niej otrzymać szczepionki.

20160602_ARK-leech

Oprócz tych nowych stworzeń do gry wprowadzona została Kukła Treningowa, która wyświetla zadawane jej obrażenia, choroby i lekarstwa, oraz możliwość używania Dodo jako amunicji zarażającej przeciwników chorobami. Jeśli gracze zarażeni zostaną jakąś stała chorobą, to nie zniknie ona nawet po wylogowaniu, a jedynie po użyciu odpowiedniego lekarstwa.

Dzisiejsza aktualizacja to także rozpoczęcie eventu urodzinowego w tej grze, gdzie do zdobycia są urodzinowe czapki dla graczy i dinozaurów oraz Birthday Suit, czyli możliwość biegania na golasa.

20160602_ARK-BirthdaySuit

I na koniec to co najważniejsze: nowa arena na której można zmierzyć się z prawdziwą bestią – Smokiem.