Kilka dni temu na koreańskiej stronie ArcheAge pojawiła się zapowiedź aktualizacji 3.0, o której na tamten moment nie było wiadomo zbyt wiele, ale teraz wiemy już nieco więcej.

Zacznijmy od nazwy aktualizacji, która to związana jest z Orchidną, jedną z głównych postaci mających wpływ na to jak wygląda teraz świat Erenor.

Zgodnie z Lore gry, Orchidna była spokrewniona z Kyprosą, gdyż była nieślubnym dzieckiem jej wuja Daeiorsa. Stała się ona także jedną z pierwszych członków ekspedycji poszukującej miejsca narodzin magii na Aurorii. To właśnie ona była pierwsza osobą, która dotknęła drzwi do ogrodu magii, nie wiedząc, że przypieczętowuje w ten sposób swój los.

Po otworzeniu drzwi drużynie śmiałków ukazał się wielki tron na którym siedziało stworzenie podobne do Fae (wróżki), które było strażnikiem drzwi. Otwarcie tych drzwi spowodowało uwolnienie strażnika, a w zamian za to osoba, która otworzyła drzwi musi zająć jego miejsce po wsze czasy lub gdy nadejdzie zmiennik. W ten właśnie sposób, nie wiedząc o tym, Orchidna zmuszona jest zająć miejsce poprzedniego strażnika.

Jej towarzysze postanawiają ją opuścić i obiecują, że wrócą z magią, która z pewnością ją uwolni z tego miejsca. Niestety, wchodząc do ogrodu zostają rozdzieleni i nie zdając sobie z tego sprawy przebywają w nim tysiące lat. Gdy w końcu udaje im się stamtąd wydostać, nie pomiatają już o Orchidnie gdyż staja się bohaterami oraz bogami i zajęci są walką, oraz niszczeniem świata.

Przez cały ten czas Orchidna siedzi na tronie mamrocząc do siebie i walcząc o utrzymanie swojej poczytalności. Aż w końcu drzwi się otwierają, a z jej ust pada pytanie „Dlaczego zajeło Wam to tak długo”?

To jednak nie jej towarzysze otworzyli wrota do ogrodu, ale starożytne zło, które proponuje jej ucieczkę z tego miejsca. Jej tysiącletni żal i nadzieja, zamieniają się w nienawiść i obietnicę zemsty na świecie, który pozostawił ją w tym miejscu na tak długo. Nie wiadomo, gdzie udała się Orchidna i nic o niej nie słychać jeszcze długo po upadku Aurorii, ale nadszedł dzień jej porachunków i Orchidna staje na czele armii Warbornów.

Wiadomo, że dowodziła ona armią Warbornów w czasie Wojny Demonów, która miała miejsce kilkadziesiąt lat wcześniej przed okresem, kiedy rozpoczęła się gra. Wojna ta toczyła się na terenie Two Crowns oraz Cinderstone i poza wzmianka o niej nie ma żadnych innych informacji dotyczących tego okresu. Zgadywać można, że XL Games zachował te historie na premierę 3.0, kiedy to… dodane zostaną nowe rasy!

No dobrze, to oto zbiór ogólnych informacji na temat aktualizacji 3.0, o jakich wiemy na dzień dzisiejszy, a to wszystko dzięki konferencji XL Games jaka odbyła się dzisiaj w nocy.

archeage-3-0-konferencja

archeage-3-0-konferencja-orchidna

 • Dwie nowe rasy: Warborn i Krasnoludy

Obie te rasy mają możliwość przyjęcia od 30 poziomu postaci bojowej: Warborn może zamienić się w Predatora, natomiast Krasnolud w Opancerzonego Wojownika. Rasy te będą miały dostęp do unikalnych wierzchowców oraz własne aktywne umiejętności.

archeage-3-0-konferencja-rasy

Niestety, XL Games nie ma w planach wprowadzić możliwości zmiany rasy!

 • 4 nowe zony

Na zaprezentowanej przez XL Games mapie zakreślono jedynie 3 miejsca, ale zgodnie z zapowiedzią dodane będą 4 nowe strefy: dwie na wschodzi i dwie na zachodzie. W nich znajdzie się miejsce na 2500 domów!

Nowe style domów (mansion).

archeage-3-0-konferencja-mapa

Można zgadywać, że mogą to być następujące strefy:

 

 

 • Nowy powietrzny boss rajdowy

Aby się do niego dostać, trzeba będzie użyć specjalnych małych latających wyvern.

 • Nowa bitwa morska dla 10 vs 10

A oprócz tego nowy sprzęt dla statków oraz nowe statki

 • Nowa Arena PvP 6 vs 6

Arena ta ma działać na danym regionie, a nie na serwerze, a to oznacza, że może obejmować wszystkie serwery EU, czy też NA.

 • Nowości dla rodziny

Zgodnie z zapowiedzią rodzina zostanie ulepszona i dostanie nawet własne umiejętności oraz buffy. Do tego będzie można wybudować Dom Rodzinny, do którego będzie się można teleportować.

 • Zmiany w regrade

XL Games planuje wprowadzić zmiany w systemie ulepszania – podobno ma być łatwiej. Dodatkowo przy zepsuciu przedmiotu gracz dostanie więcej zwróconych przedmiotów.

Jest plotka, czyli niepotwierdzona informacja, że planowane jest dodanie przedmiotu, który będzie pozwalał na „un-bind” sprzętu jaki ma gracz, bez konieczności wbijania go na kolejny poziom.

 • Nowe umiejętności – Nienawiść

Mając 55 poziom, gracze będą mogli dostać questa na odblokowanie umiejętności / specjalizacji Hatred (dokładnie nie wiadomo, ale na pewno nie jest to drzewko klasowe). Zrobienie tych questów doda specjalną umiejętność do każdego z drzewek. klasowych, czyli „hatred” + „battlerage” to Battlerage of Hatred/ „hatred” + „sorcery” to Sorcery of Hatred.

Po jakimś czasie dodane maja być kolejne umiejętności tego typu, np. „Pleasure” – Przyjemność?

 • Inne:
  • zwiększenie max poziomu Vocation;
  • bidowanie przez rollowanie (auto-dice);
  • potki labora w KR będą mieć cooldown na użycie;
  • chodzą plotki o statku latającym na kilka osób, ale XL Games nie potwierdził tych informacji;
  • aukcja domów i działek na sprzedaż (?).

archeage-kr-3-0-spekulacja-3

To na razie wszystko co wiem, ale z pewnością będą Was informować, jak tylko pojawią się kolejne informacje 🙂

Jeśli podobają się Wam zebrane przeze mnie informacje i chcielibyście zobaczyć ich więcej w przyszłości, to zostawcie komentarz, polubcie stronę na FB i podzielcie się tym postem ze swoimi znajomymi 🙂