Nie jestem pewna kiedy dokładnie usłyszałam po raz pierwszy o Project Genom, ale dość powiedzieć, że obserwuję ten tytuł już od jakiegoś czasu.

Na tą chwilę istnieje wiele produkcji określanych jako MMORPG, a więc konkurencja dla twórców gier, którzy chcą wejść na rynek z podobnym tytułem, jest dość duża. Jednakże zdecydowana większość gier z tego gatunku osadzona jest w realiach fantasy, więc myślę że Project Genom ma szansę zaistnieć.

Dzięki wykorzystaniu silnika Unreal 4 gra wygląda naprawdę ładnie i widać, że studio NeuronHaze wzoruje swoje pomysły na takich tytułach jak Mass Effect, czy też Destiny. Akcja  Project Genom dzieje się na planecie Avalon, którą to po zniszczeniu Ziemi, ludzkość próbuje skolonizować. I właśnie w taki sposób gracz rozpoczyna swoja przygodę.

genom-7

Niestety, Avalon nie jest planetą opuszczoną i ludzkość nie jest jedynym gatunkiem, jaki ją zamieszkuje. Zadaniem graczy będzie obrona przed obcymi, a wszystko po to by nasz gatunek mógł przetrwać. Nie ma jednak co przedwcześnie panikować, bo gracze do swojej dyspozycji mają naprawdę sporo umiejętności, broni oraz pojazdów. To wszystko z pewnością pomoże w przetrwaniu na tej planecie.

genom-1

Z racji tego, że uwielbiam klimaty sci-fi, a tak mało gier MMO z tego gatunku jest na rynku, mam zamiar wypróbować ten tytuł, więc z pewnością możecie spodziewać się więcej informacji na jago temat. Zresztą nie tylko mnie spodobały się założenia Project Genom, gdyż gra ta dostała od fanów Zielone Światło na Steam i jeszcze w tym roku trafi do programu Steam Early Access.

 

Tak wiem – kolejny Early Access. No cóż, nic na to nie poradzę, gdyż takie teraz mamy realia.

Pewnie zastanawiacie się jakie funkcje i rodzaj rozgrywki oferować będzie ten tytuł? Oficjalną listę znajdziecie poniżej, a jak to wygląda naprawdę, to opowiem Wam już za kilka dni.

 • System walki Non-target, czyli celujesz i strzelasz;
 • Specjalne wyposażenie w postaci egzoszkieletów, mechów, czy nawet możliwość mutacji poszczególnych organów postaci;
 • Statki kosmiczne i podróże pomiędzy planetami;
 • Zwiększanie umiejętności gracza poprzez ich używanie;
 • Dynamiczny świat, czyli eventy publiczne, takie jak walki z kosmicznymi robalami;
 • Pojazdy – jeśli uda się Wam je zdobyć to macie do dyspozycji motory, szybowce, czterokołowce i inne;
 • Rzemiosło – możliwość stworzenie broni i bibelotów, egzoszkieletów, a nawet pojazdów;
 • Zbieranie surowców;
 • Areny PvP;
 • Prywatne kabiny graczy.

Więc co na tą chwilę sądzicie o tej strzelance sci-fi? Ma szansę przebicia?

 

5 KOMENTARZE

 1. Wielu fanów Firefalla zwróciło swoją uwagę na Project Genom szukając zastępstwa dla FFa jako że ten powoli umiera. Gra jest na razie w bardzo wczesnym stadium produkcji, powoli się rozwija i jeszcze nie wiadomo co z tego wyjdzie, ale warto śledzić informacje na jej temat.

   • Długo przy tym tytule nie zabawisz, póki co. Jak na razie świat nie jest zbyt duży, nie ma zbytnio co robić, choć są misje, interfejs nie jest jeszcze w pełni funkcjonalny, wiele ustawień w menu opcji nie działa, no i cały dubbing jest po rosyjsku, ale opisy wszystkiego po angielsku. Aktualnie devi pracują nad takimi rzeczami jak ulepszony system poruszania się (animacje itp.), system rozwoju, nowe lokacje, crafting itp.
    Tak więc jak na razie nie ma się co zbytnio zagrywać w Project Genom, ale tak jak już wspomniałem wcześniej warto co jakiś czas sprawdzać informacje na jego temat a w przyszłości zacząć z nim większa przygodę gdy wszystkie podstawowe systemy będą funkcjonowały tak jak powinny i będzie co robić.

Comments are closed.