Nie jestem pewna kiedy dokładnie usłyszałam po raz pierwszy o Project Genom, ale dość powiedzieć, że obserwuję ten tytuł już od jakiegoś czasu.

Na tą chwilę istnieje wiele produkcji określanych jako MMORPG, a więc konkurencja dla twórców gier, którzy chcą wejść na rynek z podobnym tytułem, jest dość duża. Jednakże zdecydowana większość gier z tego gatunku osadzona jest w realiach fantasy, więc myślę że Project Genom ma szansę zaistnieć.

Dzięki wykorzystaniu silnika Unreal 4 gra wygląda naprawdę ładnie i widać, że studio NeuronHaze wzoruje swoje pomysły na takich tytułach jak Mass Effect, czy też Destiny. Akcja  Project Genom dzieje się na planecie Avalon, którą to po zniszczeniu Ziemi, ludzkość próbuje skolonizować. I właśnie w taki sposób gracz rozpoczyna swoja przygodę.

genom-7

Niestety, Avalon nie jest planetą opuszczoną i ludzkość nie jest jedynym gatunkiem, jaki ją zamieszkuje. Zadaniem graczy będzie obrona przed obcymi, a wszystko po to by nasz gatunek mógł przetrwać. Nie ma jednak co przedwcześnie panikować, bo gracze do swojej dyspozycji mają naprawdę sporo umiejętności, broni oraz pojazdów. To wszystko z pewnością pomoże w przetrwaniu na tej planecie.

genom-1

Z racji tego, że uwielbiam klimaty sci-fi, a tak mało gier MMO z tego gatunku jest na rynku, mam zamiar wypróbować ten tytuł, więc z pewnością możecie spodziewać się więcej informacji na jago temat. Zresztą nie tylko mnie spodobały się założenia Project Genom, gdyż gra ta dostała od fanów Zielone Światło na Steam i jeszcze w tym roku trafi do programu Steam Early Access.

 

Tak wiem – kolejny Early Access. No cóż, nic na to nie poradzę, gdyż takie teraz mamy realia.

Pewnie zastanawiacie się jakie funkcje i rodzaj rozgrywki oferować będzie ten tytuł? Oficjalną listę znajdziecie poniżej, a jak to wygląda naprawdę, to opowiem Wam już za kilka dni.

  • System walki Non-target, czyli celujesz i strzelasz;
  • Specjalne wyposażenie w postaci egzoszkieletów, mechów, czy nawet możliwość mutacji poszczególnych organów postaci;
  • Statki kosmiczne i podróże pomiędzy planetami;
  • Zwiększanie umiejętności gracza poprzez ich używanie;
  • Dynamiczny świat, czyli eventy publiczne, takie jak walki z kosmicznymi robalami;
  • Pojazdy – jeśli uda się Wam je zdobyć to macie do dyspozycji motory, szybowce, czterokołowce i inne;
  • Rzemiosło – możliwość stworzenie broni i bibelotów, egzoszkieletów, a nawet pojazdów;
  • Zbieranie surowców;
  • Areny PvP;
  • Prywatne kabiny graczy.

Więc co na tą chwilę sądzicie o tej strzelance sci-fi? Ma szansę przebicia?