Tak jak to było zapowiadane wcześniej, w dniu dzisiejszym Kakao Games Europe, wydawca gry Black Desert Online podał informację o planowanej dacie wprowadzenia do gry nowych klas: Ninja i Kunoichi.

Wyczekiwane przez graczy klasy Ninja i Kunoichi pojawią się w grze już 20 lipca, natomiast na 17 lipca zapowiedziano oficjalne rozpoczęcie wojen o złoża oraz oblężenia.

Ninja to bardzo zwinny wojownik, który do swej dyspozycji ma wiele uników, ataków z powietrza, czy nawet umiejętność teleportacji. Dodatkowo  aby uzyskać przewagę nad przeciwnikiem Ninja wykorzystuje techniki obezwładniające oraz osłabiające. Jeśli chodzi o Kunoichi to walczy ona w podobny sposób jak Ninja, ale specjalizuje się w odbiciu ataków wykorzystując do tego swoją broń.

Przyszłotygodniowa aktualizacja gry wprowadzi także nowy system, pozwalający graczom na dostosowaniu swoich ataków poprzez dołączenie dwóch innych efektów do danej umiejętności – Skill Addon System. Co za tym idzie, system resetowania umiejętności zostanie ulepszony, tak aby ułatwić graczom przydzielanie punktów bez utraty efektów dodanych do umiejętności.

I na koniec, 17 lipiec to dzień, kiedy w Black Desert Online oficjalnie rozpoczną się walki o złoża i oblężenia. Koniec testów  – czas na poważny biznes.