W dniu dzisiejszym wydawca Revelation Online w Europie, firma My.com opublikowali zwiastun klas postaci, jakie dostępne będą w tej grze.

 

Do dyspozycji graczy oddanych zostanie sześć klas, które nie zostały przypisane do płci, jak to jest w przypadku innych gier.

  • Blademaster to obrońca i specjalista od walki w zwarciu, zadający obrażenia za pomocą bliźniaczych ostrzy, który jest mistrzem ucieczki, co pozwala mu na przebijanie się przez fale wrogów. Podatny na ataki dystansowe.
  • Vanguard to zakuty w stal rycerz, specjalista od walki w zwarciu. Jego główną siłą jest walka na wyniszczenie, a nie zadawanie ogromnych obrażeń.
  • Swordmage to dzierżący miecz mag, specjalizujący się w zadawaniu obszarowych obrażeń. Całą swoją energię skupia na opanowaniu żywiołów, czyni go to podatnym na skoncentrowane ataki.
  • Occultist dysponuje całym arsenałem mrocznych ofensywnych zaklęć: zadaje obrażenia czasowe, wykonuje ataki obszarowe i odciąga przeciwnikom zdrowie. Occultist potrafi również uzdrawiać członków drużyny.
  • Spiritshaper, jako przywoływacz i uzdrowiciel jest prostą w obsłudze klasą, która posiada rozwinięte umiejętności przetrwania. Za oferowane wsparcie i zadawane obrażenia jest on wysoce cenionym członkiem zespołu.
  • Gunslinger z wysoką precyzją poluje na pojedyncze cele z dystansu lub, używając zaawansowanej broni średniodystansowej, sieje spustoszenie w szeregach wroga. Gunslinger posiada kilka umiejętności kontrolowanych i jest zdecydowanie mniej efektywny w walce w zwarciu.

Dzięki dostepowi do kilku klas, gracze będą mogli wybrać swój własny styl gry i, po osiągnięciu 40 poziomu, dowolnie rozdysponować punkty atrybutów, takie jak siła, zwinność itd. Wszystkie klasy posiadają zróżnicowane zestawy umiejętności z ponad 20 przypisanymi do każdej z nich. Po osiągnięciu 49 poziomu mogą być one ulepszane, co pozwala na dopasowanie ich do każdego stylu. Gracze posiadają pełną kontrolę nad postępami ich klasy.

Revelation Online to zapierający dech w piersi tytuł z gatunku MMO. Gracze odkryją tętniący życiem świat Nuanor i jego pradawne tajemnice, a przy tym doświadczą zupełnej wolności dzięki latającym wierzchowcom, zdobędą najwyższe szczyty i zanurzą się w głębinach.