W dniu wczorajszym na serwery The Black Death trafiła ciekawa aktualizacja, która wprowadziła wiele nowości, w tym profesję żebraka, bounty za przestępstwa oraz nowe efekty pogodowe.

Kto by się spodziewał, że jakiś twórca pomyśli o tym, aby do gry wprowadzić taką profesję jak żebrak. No cóż, czasy średniowiecza nie należały z pewnością do najłatwiejszych, więc wiele osób zajmowało się wówczas ta „profesją”. Ale żebracy w The Black Death są także specjalistami w tworzeniu różnego rodzaju drobiazgów oraz przedmiotów dekoracyjnych. Dodatkowo mają większą odporność na Czarną Śmierć, a ich umiejętność żebrania o datki pozwala innym graczom obrzucić ich monetami.

Dodatkowo The Black Death wprowadził system bounty, czyli nagród nakładanych na gracza za popełnione złe uczynki, takie jak kradzież, czy też mord. Więc od teraz gracze mogą wybrać czy też chcą życ praworządnie, czy tez może jako banici na których głowę nałożono wielkie nagrody. A jak są nagrody, to i z pewnością znajdą się Łowcy Nagród…

Oprócz tego studio Small Impact Games odnowiło rejon tundry, w którym znajduje się teraz nowy fort z domostwami dostępnymi dla graczy, wprowadziło nowe efekty pogodowe takie jak śnieg i deszcz oraz ulepszyło system walki.

Jak widać założenia tej gry są dość ciekawe, ale czy to starczy aby poprawić jej ocenę na Steam?