Wygląda na to, że firma Kakao Games EU (dawne Daum Games EU) postanowiła na poważnie podejść do problemów z botami oraz oszustami w Black Desert Online.

Zgodnie z informacją zamieszczona na Reddit, firma ta wystąpiła na drogę sądową przeciwko twórcy jednego z popularnych serwisów dostarczających oprogramowanie, dające oszukańczą przewagę, co niektórym graczom w Black Desert Online.

20160801_bdo_bot-sad

W pozwie tym, wydawca Black Desert Online domaga się 100.000 Euro odszkodowania od pana Juliana Boscha, twórcy jednego z najpopularniejszych programów botujących, oraz 500 Euro za każdą osobę, która zakupiła ten program, jak i inne oprogramowanie dające graczom przewagę w tej grze.  Dodatkowo Kakao Games EU zażądało danych osób, które zakupiły oprogramowanie stworzone przez tegoż typka, łącznie z danymi dotyczącymi połączenia skąd dokonany został zakup.

Osobiście uważam, że jest to bardzo dobry krok, ale tak naprawdę jest to kropla w morzu oprogramowania oszukującego. Poza tym niestety wydaje mi się, że Kakao Games EU ma małą szansę na wygraną, gdyż prawo Unii Europejskiej dość mocno chroni dane osobowe. Oprócz tego siedziba wydawcy Black Desert Online znajduje sie w Holandii, podczas gdy pan Bosch jest obywatelem Francji, co też może przyczynić się do pewnych komplikacji.

No cóż – trzymam kciuki za wygraną i mam nadzieję, że pozew Kakao Games EU zainspiruje inne firmy wydające gry online. Nie cierpię oszustów i mam nadzieję, że w tym przypadku pan Bosch zostanie surowo ukarany.

Na tą chwilę, ten konkretny program oszukujący został, przynajmniej tymczasowo, wyłączony – zobaczymy na jak długo.