We wtorek No Man’s Sky miał swoja premierę na PlayStation 4, a wczoraj wieczorem zniecierpliwieni opóźnieniami gracze wersji na PC także w końcu mogli zalogować się do tej gry. Przynajmniej część z nich.

Niestety premiera tej gry na PC nie należała do udanych gdyż wiele osób zgłaszało problemy z uruchomieniem gry, czy też z mnóstwem innych błędów. Z prawie 22 tysięcy opinii na temat No Man’s Sky na Steam, ponad połowa z nich jest negatywna.

No-mans-sky-steam

Owszem, zdecydowana większość opinii negatywnych przestrzega przed problemami technicznymi, ale część osób też czuje się rozczarowana tym, że mimo wieloletnich zapowiedzi nie będą w stanie spotkać innych graczy. Udowodniono to po premierze gry na PS4, kiedy to dwóch streamerów znalazło się na tej samej planecie, lecz niestety pomimo wielu prób nie byli w stanie się zobaczyć. W wielu wywiadach na temat No Man’s Sky Sean Murray twierdził, że będzie to to możliwie, a jednak udowodnione zostało, że jest inaczej.

NMS-no-multiplayer

Niestety, informacje przekazywane na Twitterze przez Murraya po premierze tej gry na PS4 są jak dla mnie zbyt zawoalowane – zdecydowanie bardziej wolałabym usłyszeć jasną informację: TAK – gracze mogą się spotkać, to był jakiś błąd, lub też NIE – nie będziecie mogli grac razem, a jedynie widzieć to co odkrywają inni gracze. Na pewno nie pomogła tez informacja o tym, że pierwotnie na pudełkach No Man’s Sky istniało oznaczenie online, które to zostało zaklejone przed premierą tej gry.

9NC2gMI

Pomimo tych problemów, No Man’s Sky sprzedaje się znakomicie, a ilość graczy zalogowanych do gry w jednym momencie pobiła wcześniejsze rekordy Steam. Wczoraj wieczorem do No Man’s Sky zalogowanych było ponad 200.000 graczy!

To co najbardziej przyciąga graczy to obietnica olbrzymiej ilości różnorodnych planet oraz fauny i flory, Ilość robionych zdjęć przez graczy jest wręcz oszałamiająca, mimo iż nie jest to gra dla wszystkich. Nie oszukujmy się, powtarzalne czynności takie jak zwiedzanie, kopanie surowców, naprawianie, przelot na kolejna planetę i powtórka, mogą znużyć po pewnym czasie – no chyba, że jesteście takim maniakiem odkrywania tajemnic jak ja.

Dodajmy do tego możliwość nazwania wszystkiego co odkryją na swej drodze gracze i mamy niesamowity tytuł. Niektórzy gracze wybierają zabawne nazwy, ale są też i tacy, którzy postanowili zrobić coś innego i nazywać odkryte przez nich lokacje po osobach, które stracili w swym życiu. Więc nawet jeśli nikt więcej nie trafi na taką planetę, to ten gracz będzie wiedział, że ona gdzieś tam istnieje tak długo jak działać będzie ta gra.

NMS-memorial

No więc, jak tam Wasze odkrycia i co sądzicie o No Man’s Sky po kilku godzinach gry?