Snail Games ogłosił w zeszłym tygodniu, że ich survivalowe fantasy MMO, nastawione na eksplorację i z posypką sandboxową (bo któraż gra jej teraz nie ma?) – Dark and Light, jeszcze tej jesieni dostępne będzie na Steam Early Access.

Wygląd świata Dark and Light zainspirowany został lokalizacjami ze świata rzeczywistego i dlatego też, gracz będzie mieć okazję zwiedzić zarówno ośnieżone góry, aktywne wulkany, jak i równiny, lasy, dżungle i wiele innych biomów.

Oprócz środowisk zainspirowanych światem rzeczywistym, gracze znajdą także tutaj piękne biomy fantasy, takie jest lewitujące wyspy i zaczarowane bagna. Już w momencie premiery Dark and Light na Steam Early Access, gracze napotkają na swej drodze ponad 50 unikalnych stworzeń. Każde z nich zostało skrupulatnie zaprojektowane tak, aby pasowało do ich naturalnych środowisk i zachowywać się będą w jak najbardziej naturalny sposób.

Gra ma mieć trwały, żyjący świat, który koncentruje się na walce i gdzie ruch oraz walka podobna jest do tych znanych graczom z pierwszoosobowych strzelanek. Gra wymagać będzie aktywnego uczestnictwa poprzez unikanie, dokładne celowanie oraz odpowiednie wykorzystanie magicznych zdolności każdej postaci. Dodatkowo gracze będą mogli oswoić prawie wszystkie obecne w świecie stworzenia i użyć ich jako pomocników w walce, jak i wierzchowców.

Dark and Light odbiegać ma od tradycyjnego MMO, gdyż unikalna progresja postaci obejmuje Mistycyzm oraz Magię. Bez względu na to, którą drogę gracz wybierze, będzie musiał uwzględnić w swoim rozwoju postaci, wybór odpowiednich umiejętności magicznych. Do dyspozycji graczy będzie jednak ograniczona ilość punktów, które będą mogli wydać na rozwój swojej postaci, dlatego też bardzo istotne będzie, aby zaplanować wcześniej na co zostaną one wydane.

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to produkcja ta kładzie duży nacisk na scenki fabularne opowiadające historię tego świata oraz na instancje. O questach, przynajmniej na początku gry, można zapomnieć, gdyż zaraz po wyborze frakcji gracz będzie mógł udać się gdziekolwiek będzie chciał. Warto jednak pamiętać, że Dark and Light będzie mieć w sobie aspekty survivalowe, więc przetrwanie jako samotny wilk może okazać się dość trudnym zadaniem.

Za dnia gracze przemierzający świat Dark and Light, będą mogli się czuć w miarę bezpieczne, jednakże nocą nie będzie już tak łatwo. Zgodnie ze słowami twórców gry, gdy nadchodzi noc lub też zaćmienie słońca, które także będzie obecne w grze, wszystkie dzikie stworzenia pod wpływem mrocznej magii obecnej na tych terenach, wpadają w szał i będą bezlitośnie atakować gracza.

Także housing będzie obecny w Dark and Light. Gracze będą mogli wynająć mieszkanie w jednym z miast startowych lub też wybudować swój własny dom, wioskę, a nawet miasto.

20160907_dnl-5 content_4

Snail Games uruchomił także oficjalną stronę Dark and Light, na której niestety na razie nic więcej poza pierwszym zwiastunem nie ma, ale jeśli interesuje Was ten tytuł, to możecie dodać ją do swoich ulubionych.