Studio Fenix Fire Games, twórcy zaprezentowanego po raz pierwszy na PAX West nowego survivalu Orisis: New Dawn, ogłosili wczoraj, iż już niedługo będzie można zagrać w ten tytuł. Oczywiście nie za darmo…

Premiera Osiris: New Dawn na Steam Early Access zapowiedziana została na 28 września. Na tą chwilę nie ujawniono ceny tej gry, ale można bezpiecznie załozyć że bedzie ona w granicach 20-30 Euro. Co ciekawe, to gra ta będzie dostępna w wersji multiplayer, jak i singleplayer.

Dla tych osób zastanawiających się czym będzie ta gra, oczywiście ponad to, że trzeba będzie przeżyć w bardzo nieprzyjaznym środowisku, kilka słów przypomnienia.

Zacznijmy od tego, że na licznych prezentacjach tej gry podczas PAX West, produkcja ta mimo, że w fazie Alpha, to wyglądała naprawdę przepięknie. Gra ta w unikalny sposób ma połaczyć rzemiosło, zwiedzanie, walkę opartą na umiejętnościach gracza oraz oczywiście przetrwanie. Gracze będą mieli szansę nie tylko badać planetę zasiedloną przez obce i niebezpieczne gatunki, ale także mieć szansę ją skolonizować.

Akcja gry toczyć się będzie w roku 2046, kiedy to ludzkość odkryła silnik pozwalający na osiąganie prędkości zbliżonych do prędkości światła i dzięki temu wyruszyła na odkrywanie systemu Gliese 581. Gracze będą członkami drugiej ekspedycji wysłanej przez UNE (United Nations of Earth), których zadaniem będzie dowiedzenie się co stało się z członkami pierwszej misji oraz znalezienie planet nadających się na kolonie. Oczywiście, jak można było się tego spodziewać, w trakcie podróży pojawia się usterka, która zmusza statek do awaryjnego lądowania na powierzchni nieznanej planety.

Osiris: New Dawn może Was zachwycić

No i w tym momencie zacznie się zabawa. Zadaniem graczy będzie pokonanie niebezpieczeństw związanych z nieprzewidywalnymi warunkami pogodowymi oraz nieprzyjaznymi stworzeniami, poprzez pobudowanie bazy. Z czasem trzeba będzie ja powiększyć o kolejne moduły pozwalające na produkcję żywności, dodające ośrodki badawcze i inne. Aby móc rozwijać technologie i z czasem opuścić ta planetę, gracze będą musieli także zwiedzać to nieprzyjazne miejsce w nadziei znalezienia jakiś surowców, które będzie można wykorzystać.

I co myślicie o tym tytule? Ma szansę powodzenia?