ARK: Survival Evolved jest nadal w fazie Wczesnego Dostępu na Steam i spora część graczy skarży się na brak optymalizacji w tej grze.

Jednym z powodów dlaczego gra ta nie została jeszcze zoptymalizowana jest to, że Studio WildCard koncentruje się obecnie na wprowadzaniu nowości, a dopiero w kolejnym etapie skupi sie na poprawie wydajności. Widać jednak, że ostatnie narzekania społeczności gry na płatny dodatek, podczas gdy nadal jest we Wczesnym Dostępie, oraz spadek ocen na Steam z pozytywnych na negatywne, przyspieszyły nieco plany twórców tej gry.

Studio WildCard odpowiada na zarzuty względem gry i płatnego dodatku

Dzisiejsza aktualizacja, wprowadzi do gry kilka nowości, w tym dwa stworzenia: nadworny zbieracz soku z drzew i szybowiec w jednym – Archaeopteryx oraz taksówka w postaci Tapejara. Oprócz tego, gracze będą mieć zdecydowanie ułatwione rajdy nocne na bazy przeciwników, a to dzięki goglom noktowizyjnym. To co jednak najważniejsze to zmiany mające poprawić wydajność oraz rendering gry.

Ale to nie koniec nowości, bo współzałożyciel studia Wildcard – Jeremy Stieglitz ogłosił także, że już niedługo do ARK: Survival Evolved trafią pierwsze proceduralnie generowane wyspy. Dzięki tej funkcji, twórcy będą mogli dynamicznie tworzyć światy podobnie jak to jest w Minecraft.

Jeśli włos się Wam zjeżył ze strachu na myśl o proceduralnie generowanych planetach wyspach, to dodanie tej funkcji nie będzie oznaczać, że ręcznie tworzone przez devsów mapy znikną z ARK. Wręcz przeciwnie – nowe mapy dodane zostaną do rozszerzenia ARK: Scorched Earth.  To od graczy będzie zależeć, czy będą chcieli grać na mapach tworzonych przez studio WildCard, czy też tych generowanych proceduralnie.

Jakby nie patrzeć, to nieograniczona liczba map jest dobrą informacją – prawda?