Ledwo na serwery The Elder Scrolls Online trafiła olbrzymia aktualizacja zmieniająca świat – One Tamriel, a już dyrektor tej gry Matt Firor zdradził kilka interesujących informacji związanych z systemem housingu, jaki wprowadzony zostanie w kolejnym rozszerzeniu.

Zacznijmy od tego, że każda rasa dostępna w w grze, będzie mieć dostęp do trzech specyficznych dla nich domów: małego, średniego i dużego. Pierwszy z nich – najmniejszy, będzie darmowy i dostaniemy go za ukończenie questa, natomiast kolejne będzie można zakupić za złoto, czyli walutę jaką zdobywa się w grze. Czas rozpocząć jej zbieranie!

O ile nic nie wspomniano na temat domów premium, to zakładam iż takowe mogą pojawić się w przyszłości w sprzedaży za Korony.

Wszystko co musicie wiedzieć o One Tamriel

Gracze będą mogli posiadać wiele domów i są one dostępne na całe konto, co oznacza że dostęp do nich maja wszystkie stworzone na koncie postacie. Do domów będzie mozna zapraszać znajomych, a niektóre z nich będą tak duże, że można będzie w nich organizować nawet gildiowe imprezy.

Oczywiście do domów potrzebne są meble i dlatego też do gry dodany zostanie nowa profesja: stolarstwo. Gracze będą mogli tworzyć wyposażenie do domów nie tylko dla siebie, ale i sprzedawać je innym użytkownikom. Czyżby czas zacząć gromadzić surowce z niższych leveli, aby móc szybko wylevelować ta profesję?

No dobrze, a teraz pewnie zastanawiacie się, kiedy ten housing trafi do gry? Otóż zgodnie z informacją podaną na Twitterze – na początku 2017 roku.

Zachęcam Was do obejrzenia krótkiego wywiadu z Mattem Firorem, w czasie którego zaprezentowano wygląd wielu domów rasowych jakie będą mogli posiadać gracze The Elder Scrolls Online.